Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Zimní Křivoklátsko: Rychlá auta a královský hrad
Zimní Křivoklátsko: Rychlá auta a královský hrad
"> "> "> "> ">

Zimní Křivoklátsko: Rychlá auta a královský hrad

Na Křivoklátsko můžete vyrazit v každé roční době. Na výlet zve nejenom královský hrad Křivoklát, ale také Muzeum sportovních vozů Lány, ve kterém uvidíte závodní speciály. Během adventu bude otevřeno taktéž v nedalekém Hamouskově stateku ve Zbečně.

křivoklátMuzeum sportovních vozů Lány představuje kolem 100 exponátů závodních a sportovních vozů od 20. let minulého století až po současnost. Mezi nejstarší patří Ford "T", který byl vyroben v roce 1914. K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály. Velkým lákadlem jsou formulové vozy, se kterýmy startoval Tomáš Enge, např. F1 stáje Prost, F1 stáje Jordan nebo formule americké série IRL. Od listopadu do března je otevřeno ve středu 11:00 – 16:00 a o víkendech 10:00 – 16:00 hodin.

vánoceKřivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad, jenž byl výrazně přestavěn Václavem IV. a později velkoryse dobudován Vladislavem Jagellonským. Hrad Křivoklát je otevřen od 1.11. do 30. 11. vždy o víkendech 10 až 15 hodin. V prosinci 1. – 20. 12. bude otevřeno každý víkend 10 až 15 hodin. Od 28. do 31. 12. je otevřeno denně 10 až 15 hodin.

Jestliže se vydáte na výlet o víkendu od 28. listopadu do 20. prosince, navštivte Hamouskův statek ve Zbečně. Ve vánoční atmosféře selského stavení si užijete tradiční vánoční zvyky nebo malou výstavu betlémů. Probíhat budou i ukázky pečení.