Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Advent na královském hradě Karlštejně
Advent na královském hradě Karlštejně
">

Advent na královském hradě Karlštejně

Hrad Karlštejn nabízí v adventním čase mnoho zajímavých akcí. Pod hradem vyroste velké historické tržiště na kterém budou k dostání výrobky řezbářů, šperkařů, adventní věnce i spousta dalšího vánočního zboží. Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů se sbírkou betlémů z raritních materiálů.
Hrad KarlštejnMajestátní hrad Karlštejn nechal vystavit císař Karel IV. jako důstojné sídlo k uložení českých korunovačních klenotů, sbírek svatých relikvií a přijímání vzácných hostů. V zimě zde můžete navštívit první prohlídkový okruh, který je otevřen od 1. listopadu do 22. prosince. Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. si ji lze prohlédnout do 17. listopadu denně mimo podnělí a od 18. listopadu do 22. prosince pouze o víkendech 10 až 15 hodin.

Od 23. do 25. prosince je hrad uzavřen. Znovu se však otevře o Vánocích od 26. 12. 2019 do 12. 1. 2020, a to denně mimo pondělí. Od 13. ledna do 29. února 2020 pak bude otevřeno od pátku do neděle, vždy od 10 do 15 hodin.
 

Česká mše vánoční i koledování

VánoceHrad v době adventní a vánoční nabízí množství zajímavých vánočně laděných akcí. V sobotu 15. prosince 2019 v 17 a poté ještě v 19 hodin zazní na hradě Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, v Rytířském sále Císařského paláce.
 
Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.
Celý popis