Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Advent na královském hradě Karlštejně
Advent na královském hradě Karlštejně
">

Advent na královském hradě Karlštejně

Hrad Karlštejn nabízí v adventním čase mnoho zajímavých akcí. Pod hradem vyroste velké historické tržiště na kterém budou k dostání výrobky řezbářů, šperkařů, adventní věnce i spousta dalšího vánočního zboží. Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů se sbírkou betlémů z raritních materiálů.
Hrad KarlštejnMajestátní hrad Karlštejn nechal vystavit císař Karel IV. jako důstojné sídlo k uložení českých korunovačních klenotů, sbírek svatých relikvií a přijímání vzácných hostů. V zimě zde můžete navštívit první prohlídkový okruh, který je otevřen od 1. listopadu do 20. prosince. Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. si ji lze prohlédnout do 22. listopadu denně mimo podnělí a od 23. listopadu do 20. prosince pouze v pátek a o víkendech 10 až 15 hodin.

Od 21. do 25. prosince je hrad uzavřen. Znovu se však otevře o Vánocích od 26. 12. 2020 do 10. 1. 2021, a to denně mimo pondělí (dne 28. 12. 2020 včetně pondělí). Od 11. ledna do 28. února 2021 pak bude otevřeno od pátku do neděle, vždy od 10 do 15 hodin.
 

Česká mše vánoční i koledování

VánoceHrad v době adventní a vánoční nabízí množství zajímavých vánočně laděných akcí. V neděli 20. prosince 2020 v 17 a poté ještě v 19 hodin zazní na hradě Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, v Rytířském sále Císařského paláce.
 
Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.
Celý popis