Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Advent na královském hradě Karlštejně

Advent na královském hradě Karlštejně

Hrad Karlštejn nabízí v adventním čase mnoho zajímavých akcí. Pod hradem vyroste velké historické tržiště na kterém budou k dostání výrobky řezbářů, šperkařů, adventní věnce i spousta dalšího vánočního zboží. Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů se sbírkou betlémů z raritních materiálů.
Hrad KarlštejnMajestátní hrad Karlštejn nechal vystavit císař Karel IV. jako důstojné sídlo k uložení českých korunovačních klenotů, sbírek svatých relikvií a přijímání vzácných hostů. V zimě zde můžete navštívit první prohlídkový okruh, který je otevřen od 1. listopadu do 18. prosince o víkendech. Od 21. do 25. prosince je hrad uzavřen. Znovu se však otevře o Vánocích od 26. 12. 2022.
 

Česká mše vánoční i koledování

VánoceHrad v době adventní a vánoční nabízí množství zajímavých vánočně laděných akcí. V neděli 11. prosince 2022 v 17 a poté ještě v 19 hodin zazní na hradě Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby, v Rytířském sále Císařského paláce.
 
Správnou vánoční atmosféru ve vás vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.