Moravský Krumlov

Moravský Krumlov má ledacos společného s Českým: hluboko zaříznuté klikaté údolí s řekou, v tomto případě Rokytnou, historické jádro vměstnané na malém prostoru obkrouženém říčním meandrem, rozlehlý zámecký areál i krásnou přírodu. A samozřejmě řadu zajímavostí ve městě i v okolí!

Co musíte vidět v Moravském Krumlově

Moravském Krumlově stojí za vidění dochované úseky hradeb s baštami, renesanční Knížecí dům, kde sídlí muzeum a galerie, areál bývalého kláštera s kostelem sv. Bartoloměje a renesanční zámek s arkádami, kde byla více než 60 let vystavena monumentální plátna Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Jihozápadně od centra města leží židovský hřbitov, na vysokém skalnatém ostrohu východně od města stojí barokní poutní kaple sv. Floriána se čtyřmi nárožními věžemi.
 

Alfons Mucha a Moravský Krumlov

Moravský Krumlov proslavil spor o Slovanskou epopej od Alfonse Muchy, ale často se zapomíná na to, že monumentální plátna byla postupně restaurována z prostředků města a právě tady také Epopej našla na řadu let domov. Část obrazů byla vystavena v roce 1963, o pět let později si lidé mohli prohlédnout celý cyklus. Když na podzim v roce 2011 odvezla Galerie hlavního města Prahy plátna do hlavního města, Moravský Krumlov přišel o největší turistické lákadlo.
 

Výlet za templářským pokladem

zámku patří rozsáhlý park, v němž si můžete zahrát discgolf, blízkým okolím vás provede naučná stezka Krumlovsko-rokytenské slepence. Příjemnou procházku nabízí značená cesta údolím Rokytné, v letních dnech využijte krumlovské koupaliště. Severně od města v lesích kolem řeky Jihlavy objevíte přírodní rezervaci Templštejn se zříceninou stejnojmenného hradu, obestřenou dávnými legendami o ztraceném templářském pokladu.
 
Celý popis

Aktuality z města

Význačná díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových nově na zámku v Moravském Krumlově
5. červenec 2015 9:01

Význačná díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových nově na zámku v Moravském Krumlově

Moravský Krumlov
Zámek v Moravském Krumlově otevřel novou stálou expozici, která představujevýznamná díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových. Ve výběru více než šesti desítek prací jsou k vidění díla představitelů českého a středoevropského umění druhé poloviny 20. století. Expozice se bude každý rok mírně obměňovat v souvislosti s dokončováním rekonstrukce zámeckých prostor. V Moravském Krumlově bude k vidění minimálně do konce roku 2017. Výstava zaplnila místa, kde dříve byla vystavena Slovanská epopej. Velkoformátové obrazy Alfonse Muchy se nacházely na zámku zhruba půl století, v roce 2011 se dílo přesunulo do Prahy, které autor epopej věnoval.

Turistická informační centra


Ubytování a restaurace

Regionální produkty Znojemska

Regionální produkty Znojemska

Moravský Krumlov, Jižní Morava