Moravský Krumlov
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Moravský Krumlov

Legendární Slovanská epopej Alfonse Muchy je opět k vidění v Moravském Krumlově na Znojemsku. Moravský Krumlov má ledacos společného s Českým: hluboko zaříznuté klikaté údolí s řekou, v tomto případě Rokytnou, historické jádro vměstnané na malém prostoru obkrouženém říčním meandrem, rozlehlý zámecký areál i krásnou přírodu. A samozřejmě řadu zajímavostí ve městě i v okolí!

Co musíte vidět v Moravském Krumlově

Moravském Krumlově stojí za vidění dochované úseky hradeb s baštami, renesanční Knížecí dům, kde sídlí muzeum a galerie, areál bývalého kláštera s kostelem sv. Bartoloměje a renesanční zámek s arkádami. Hlavním lákadlem jihomoravského města je cyklus výjevů z mytologie a historie Slovanů Slovanská epopej Alfonse Muchy. Jihozápadně od centra města leží židovský hřbitov, na vysokém skalnatém ostrohu východně od města stojí barokní poutní kaple sv. Floriána se čtyřmi nárožními věžemi.
 

Alfons Mucha a Moravský Krumlov

Moravský Krumlov proslavil spor o Slovanskou epopej od Alfonse Muchy, ale často se zapomíná na to, že monumentální plátna byla postupně restaurována z prostředků města a právě tady také Epopej našla na řadu let domov. Část obrazů byla vystavena v roce 1963, o pět let později si lidé mohli prohlédnout celý cyklus. Když na podzim v roce 2011 odvezla Galerie hlavního města Prahy plátna do hlavního města, Moravský Krumlov přišel na čas o největší turistické lákadlo. Nově se mohou od července 2021 opět  návštěvníci těšit krásou a majestátností Slovanské epopeje, která bude na zámku zpřístupněna dalších pět let. 
 

Výlet za templářským pokladem

zámku patří rozsáhlý park, v němž si můžete zahrát discgolf, blízkým okolím vás provede naučná stezka Krumlovsko-rokytenské slepence. Příjemnou procházku nabízí značená cesta údolím Rokytné, v letních dnech využijte krumlovské koupaliště. Severně od města v lesích kolem řeky Jihlavy objevíte přírodní rezervaci Templštejn se zříceninou stejnojmenného hradu, obestřenou dávnými legendami o ztraceném templářském pokladu.

Aktuality z města

28. červenec 2021 6:00

Muchova Slovanská epopej: výstava na zámku v Moravském Krumlově se otevře již tento víkend

Moravský Krumlov
V uplynulých několika týdnech byla za přísných bezpečnostních opatření do zámku v Moravském Krumlově převezena z depozitáře kompletní Slovanská epopej. Na instalaci pláten ve zrekonstruovaných sálech zámku i nastavení ideálních klimatických podmínek dohlíželi odborníci a restaurátoři z Galerie hl. m. Prahy, která dílo cyklus pláten spravuje. Poprvé sem budou moci návštěvníci přijít o víkendu 31. července a 1. srpna. Od středy 28. července je spuštěn zkušební provoz. Cyklus výjevů z mytologie a historie Slovanů bude v Moravském Krumlově vystaven po dobu pěti let.

Turistická informační centra


23.10.
Stand-up Comedy s Lucií Macháčkovou

Stand-up Comedy s Lucií Macháčkovou

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Slovanská epopej na zámku Moravský  Krumlov

Slovanská epopej na zámku Moravský Krumlov

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Naučná stezka Krumlovsko-rokytenské slepence

Naučná stezka Krumlovsko-rokytenské slepence

Moravský Krumlov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace

Regionální produkty Znojemska

Regionální produkty Znojemska

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Hotel Rokiten

Hotel Rokiten

Moravský Krumlov, Jižní Morava