!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Městské muzeum a galerie Knížecí dům
Kultura

Městské muzeum a galerie Knížecí dům

Budova Knížecího domu v dnešní podobě pochází z přelomu 16. a 17. století. Jedná se o městský palác nižší šlechty. V současné době zde sídlí muzeum a galerie, konají se zde výstavy, koncerty, přednášky a besedy.
Městské muzeum v Moravském Krumlově disponuje dvěma podsbírkami – archeologickou a historickou.

Archeologická sbírka muzea se pyšní předměty různorodého charakteru od nejstarších období pravěku přes středověk a raný novověk. Kolekce pochází časově ze 40. – 70. let 20. století. Uvidíte tu keramiku ze všech období pravěku a středověku, štípanou a broušenou industrii, lidské i zvířecí kosti pravěké i středověké, bronzové a železné předměty luxusní povahy, sekerky, sekeromlaty. Zvláštním souborem je keramika z římské vojenské stanice Carnutum a kolekce bronzových šperků z římské stanice v Mušově u Pálavy.

Historická sbírka tvoří menší, ale neméně hodnotnou část odkazu předků z bývalého okresu Moravský Krumlov a odráží slávu významného panství s centrem v Moravském Krumlově i vesnický charakter Moravskokrumlovska. Časově spadá většina historických předmětů do přelomu 19. a 20. století, ale nachází se zde i raně středověké a novověké sbírky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Regionální produkty Znojemska

Regionální produkty Znojemska

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Penzion U Výra  u Výrovické přehrady

Penzion U Výra u Výrovické přehrady

Výrovice, Jižní Morava
Hotel Besední dům Ivančice

Hotel Besední dům Ivančice

Ivančice, Jižní Morava