Úvod > Co chcete dělat? > Přírodní rezervace Templštejn
Příroda

Přírodní rezervace Templštejn

Část hlubokého údolí řeky Jihlavky lemovaného vysokými skalisky s mnoha vyhlídkami je ideální pro pěší turistiku. Romantičnost místa podtrhují rozsáhlé zříceniny templářského hradu Templštejn i pozůstatky hradiska Čertova hráz.

Přírodní rezervace Templštejn byla vyhlášena v roce 2014 a je součástí Přírodního parku Střední Pojihlaví. Toto území je zajímavé nejen svou druhovou pestrostí a výskytem vzácných rostlinných a živočišných druhů. Je atraktivní také svou členitostí s mnoha skalisky, hlubokým údolím s meandry řeky Jihlavky.

Obdivovat se tak každý může nejen krásám přírody, ale lze navštívit i rozsáhlé zříceniny templářského hradu Templštejn. Údolí můžete prozkoumat na kole při projížďce údolím po Templářské cyklostezce, nebo po vodě při sjíždění řeky Jihlavy. Nejlepší možností je však pěší procházka, kdy lze projít například romantickou templštejnskou rokli, navštvít Templštejn, nebo skalní vyhlídky kolem hradu.

Provozovatel

Přírodní rezervace Templštejn

Jamolice
672 01 Jamolice
Tel.:
+420 605 124 275
Email:
d_hamza@volny.cz
WWW:
www.templstejn.cz
GPS:
49,090486 16,249022
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka: V případě zájmu lze objednat na Templštejně komentované prohlídky zaměřené na přírodní zajímavosti a jejich návštěvu.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Výra  u Výrovické přehrady

Penzion U Výra u Výrovické přehrady

Výrovice, Jihomoravský kraj
Hotel Rokiten

Hotel Rokiten

Moravský Krumlov, Jihomoravský kraj
Městský zámecký pivovar Oslavany

Městský zámecký pivovar Oslavany

Oslavany, Jihomoravský kraj