Úvod > Aktuality > Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene 135. výročí založení lázní

Zahájení lázeňské sezony v Třeboni připomene 135. výročí založení lázní

Vydáno 26. května 2018 Lázně a wellness
Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni se koná již dnes, v sobotu 26. května 2018. Pro návštěvníky je připravený celodenní program s atraktivními hosty. Vstupné na všechny části programu je jako vždy zdarma. Letošní Otevírání lázeňské sezóny se ponese v duchu připomínky 135. výročí založení lázní.
V programu Otevírání třeboňské lázeňské sezóny nebudou chybět tradiční domácí hudební tělesa jako například Třeboňští pištci, kteří otevřou celou akci koncertem v altánu u Bertiných lázní, kde poté léčivé slatině požehná diecézní biskup J.Exc.. Vlastimil Kročil. Kostýmovaný průvod se následně vydá ulicemi města, po hrázi rybníka Svět až k podiu u jižního vchodu Lázní Aurora.

Pro ty, kteří si počkají na příchod průvodu (cca 11:30 hodin) bude připraveno vystoupení Akordeonového souboru ZUŠ Třeboň pod vedením Lenky Slaninové a Komorního smyčcového orchestru Fénix ZUŠ Ilji Hurníka z Prahy pod vedením Jitky Vaňourkové. Písničky trojice Ježek - Voskovec - Werich si mohou hosté užít v podání Jihočeského operního sboru a jeho představení Klobouk ve křoví (13:00 - 14:00). Na podiu se postupně vystřídají interpreti jako Patrola Šlapeto, maďarské uskupení Anyalai a v hlavním večerním programu od 19:30 pak Aneta Langerová či kapela Monkey Business.

Třeboň rybník SvětPro děti budou připravena soutěžní stanoviště. Do lázeňské křížovky se může zapojit každý, v odpoledním programu na vylosované šťastlivce čekají upomínkové ceny. Tradicí jsou komentované prohlídky lázeňských domů, které bude po celý den propojovat vláček Třeboňáček. Průvodcované prohlídky Lázní Aurora a Bertiných lázní se odehrají od 12:00 do 14:00 hodin. Zájemci mohou využít i volného vstupu do bazénového komplexu Lázní Aurora (od 10:00 do 15:00 hodin). Tak, jako každoročně, i tentokrát, program uzavře slavnostní ohňostroj ve 22:30 hodin.

Určitě vám přijdou vhod i další výletní tipy – třeba třeboňský renesanční zámek, Dům přírody Třeboňska, expozice o dějinách města Třeboně z marcipánu, Centrum rybníkářství v domě Štěpánka Netolického. Lázeňský komplex Aurora leží v parku na břehu rybníka Svět. Kolem něj vede naučná stezka, která míjí překrásnou Schwarzenberskou hrobku.
Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Bertiny lázně Třeboň - místo, kde vás pohladí nejen na duši, ale ulehčí i vašim kloubům

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání více než 100 let. Lázně se zaměřují na relaxaci, wellness a léčbu pohybového aparátu. Součástí lázeňského komplexu je bazén, sportovní areál s fitness a kurtem. Lázně jsou od prosince 2014 do 16. března 2015 v rekonstrukci.

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat. Na přelomu let 2016 a 2017 čeká lázně rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat tři až čtyři měsíce.

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň

Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.

Další aktuality