Úvod > Aktuality > O víkendu se na Šumavě pojede Zadovská 30 seriálu SkiTour
O víkendu se na Šumavě pojede Zadovská 30 seriálu SkiTour
"> "> "> "> "> "> ">

O víkendu se na Šumavě pojede Zadovská 30 seriálu SkiTour

Vydáno 9. března 2020 Zimní sporty
O víkendu 14. a 15. března 2020 čeká závodně naladěné milovníky bílé stopy Zadovská 30 - další šumavská zastávka největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour 2020. Atraktivní trasa vede z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava a nechybí ani výhledy na bývalý skokanský můstek. V sobotu se pojede Zadovská 30 volnou technikou a v neděli klasickou technikou.
Kašperská 30Přestože sněhové podmínky na Šumavě nebyly v posledních měsících nejlepší, máme pro vás dobré zprávy! Na Churáňově, v lyžařském areálu Zadov se konečně 14. a  15. 3. 2020 pojede závod Zadovská 30, přeložený z ledna na březen. Závodníci si mohou zajet 30km trasu volně či klasicky nebo si zajet oba závody najednou v rámci celého víkendu. Pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven nedělní 10km závod.
 
Atraktivní trasa vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava slibuje jízdu krásnou přírodou i výhledy na bývalý skokanský můstek. Závodníci mohou soutěžit na trase 30 km volně či klasicky nebo si zajet oba závody najednou v rámci celého víkendu. V sobotu se pojede Kašperská 30 volnou technikou a v neděli klasickou technikou. Závod je vůbec posledním letošním počinem seriálu běžeckých závodů pro veřejnost SkiTour 2020.
Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na Churáňově u Zadova se nachází na úpatí svahu asi 1 km jižně od Churáňova. Nejedná se však o klasickou rozhlednu, ale o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy skokanského můstku, ve výšce 32 metrů nad zemí.

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov - skvělé lyžování na hranici Národního parku Šumava

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice, ale i oblíbené místo sjezdového lyžování. Sjezdové lyžování na Zadově, to je celkem 12 sjezdovek na Zadově, Churáňově a Nových Hutích.