!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Kratochvíle provoní stovky květin
Zámek Kratochvíle provoní stovky květin
"> "> "> Aranžmá s ružemi "> Renesance s tulipány
Památky

Zámek Kratochvíle provoní stovky květin

Vydáno 14. května 2019
Skvostné květinové vazby vyzdobí a provoní od soboty 18. do pátku 24. května 2019 zámek Kratochvíle. Po roce budou opět zámek zkrášlovat stovky živých květů. Název letošní výstavy zní "Poezie květů" a instalace budou složeny z živých květů. Výstavu obohatí páteční večerní procházka zámkem a otevřeno bude mimořádně i v pondělí 20. května 2019.

KratochvíleSkvost jihočeské renesance – zámek Kratochvíle se i letos zapojuje do cyklu květinových výstav, a to již poosmé. V období od 18. do 24. května budou jednotlivé pokoje vily ozdobeny díky výstavě "Poezie květů" živými květinami. V rámci této tradiční události bude zámek Kratochvíle mimořádně otevřen i v pondělí 20. května 2019.

V sobotu 18. května 2019 je pro zájemce připravena i večerní prohlídka zámku - spíše procházka po zámku, proběhne bez průvodců. Ti budou na prohlídkové trase přítomni, připraveni odpovědět na vaše otázky týkající se historie zámku, instalace mobiliáře i květin a podobně.

Zámek je po dobu výstavy otevřen denně, včetně pondělí od 9:00 do 15:30 hodin. Doprovodný program v sobotu 18. 5. začíná ve 20:00 hodin. Vstupné je za 120 korun.

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Sen italského stavitele, který v cizích službách vzpomíná na vzdálený domov. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To všechno je Kratochvíle, malebné panské sídlo s jezdeckým areálem, obklopené lesy, rybníky, alejemi a pastvinami.