Úvod > Aktuality > Až do konce října se můžete vypravit s průvodci za divočinou Šumavy
Až do konce ríjna se mužete vypravit s pruvodci za divocinou Šumavy
"> Až do konce ríjna se mužete vypravit s pruvodci za divocinou Šumavy "> Na procházky se vyráží za každého pocasí "> Cástky za celodenní výlet se pohybují od 180 do 380 korun
Příroda

Až do konce října se můžete vypravit s průvodci za divočinou Šumavy

  • Vydáno17. října 2019
Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Využít můžete v tomto směru speciální program NP Šumava, který nabízí vycházky divokou přírodou s průvodci. Vycházky se konají v týdnu i v sobotu a neděli. S registrací na procházky však rozhodně neváhejte, probíhají totiž už jen do konce října.
ŠumavaV národním parku je možno vyrazit do celkem 12 oblastí po 20 různých trasách. Při „výpravách za divočinou" má možnost nahlédnout do šumavského domova divokých zvířat z pochopitelných důvodů pouze omezený počet lidí. Vycházky se konají za každého počasí a jsou fyzicky i značně náročné.
 
Během října můžete s průvodci vyrazit již jen na několik posledních procházek. V sobotu 19. 10. to bude "Povodím Časté na Homoli", vstupenka stojí 450 Kč. V neděli 20. 10. můžete vyrazit "Horskou smrčinou na Plesnou". Plesná, dříve zvaná též Debrník – majestátní hraniční hora s rozlehlou vrcholovou plošinou a dalekými výhledy hned na několik stran. Zde je stále doma tetřev hlušec a další vzácní živočichové. Cena výletu je za 450 Kč.

ŠumavaVe čtvrtek 24. 10. vyrazí turisté na výlet "Kaňonem Křemelné". Divoká horská řeka si podnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i zvláště chráněné druhy živočichů. Nejen ve Vydře ale snad ještě více v Křemelné loví vydra říční. Můžete zde pozorovat na vodě závislé ptáky jako skorce vodního, ledňáčka říčního a mnoho dalších. Cena je 450 Kč. Posledním výletem budou ve středu 30. 10. "Horskokvildské pláně". Trasa vás provede centrální částí obou Národního parku Šumava. Projdete samovolně se obnovujícími částmi horského lesa. Nahlédnete do unikátního světa horských vrchovišť s unikátní flórou i faunou. Budete pozorovat stopy po lidské činnosti v dávné (soumaři, skláři) i blízké minulosti (dřevorubci, zemědělci). Cena za výlet divočinou je 550 Kč.

Zájemci o vycházky s průvodci divočinou si mohou místo rezervovat prostřednictvím registračního systému, který je zveřejněný na internetových stránkách Správy NP a CHKO Šumava.
Průvodci divočinou 2022 v Národním parku Šumava

1.6.
31.10.
Průvodci divočinou 2022 v Národním parku Šumava

Od června až do konce října je možné zúčastnit se jedinečných vycházek na území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem velkých zvířat, která odjinud byla lidskou civilizací již vytlačena.

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Za poznáním "šumavské divočiny" vás vezmou místní vyškolení průvodci.

Řeka Křemelná – nejhlubší kaňon Šumavy

Řeka Křemelná – nejhlubší kaňon Šumavy

Řeka v národním parku Šumava pramení severně od Pancíře a teče opuštěnou krajinou ke svému soutoku s Vydrou u Čeňkovy Pily. Divoká horská řeka si dodnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i živočichů.

Modravské slatě – zakázané srdce Šumavy

Modravské slatě – zakázané srdce Šumavy

Modravské pláně leží v první zóně národního parku, a i když tu vede značné množství cest a silniček, nejsou z důvodu ochrany vegetace a zvěře přístupné. Žijí zde chránění živočichové jako tetřev hlušec, chrostíci, ještěrky, vážky, myšivky horské nebo rys ostrovid.

Březník v Luzenském údolí – místo z románu Ze světa lesních samot

Březník v Luzenském údolí – místo z románu Ze světa lesních samot

Březník je šumavská samota a bývalá hájovna nedaleko státní hranice. Toto vyhlídkové místo poskytuje úchvatný pohled do Luzenského údolí a na horu Luzný, jehož vrchol se nachází ve výšce 1373 m n.m.

Naučná stezka Tetřeví stezka

Naučná stezka Tetřeví stezka

Naučná stezka v délce 5,6 km seznamuje s životem, výskytem a historií tetřeva na Železnorudsku, který je u nás celoročně chráněn. Stezka má 5 zastavení, které vás seznámí s tetřevem a jeho životem v místních lesích – v České republice se v životaschopné populaci vyskytuje jen na Šumavě.