Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > ČEZ SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích 2023
Sportovní akce

ČEZ SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Největší seriál v běhu na lyžích u nás se již pošestnácté představí v Jizerkách, na Šumavě, v Orlických a Krušných horách a také v Jeseníkách. Zahajovacím závodem je Zadovská 30, posledním pak závod v Harrachově.
Stejně jako v loňských ročnících si i v nadcházející sezoně ČEZ SkiTour mohou účastníci vybrat z tratí různé délky, obtížnosti i běžeckého stylu. Bez zábavy na běžkách tak nezůstane zkrátka nikdo, od těch nejmenších, kteří si užijí závody Mini SkiTour pro děti do 15 let, až po ty nejnáročnější. Vyražte proto na běžky klidně s celou rodinou!
 

Závody letošní sezóny

14. – 15. 1. 2023: Zadovská 30 (30 a 10 km klasicky, 30 km volně)
Závodníci se vydají na atraktivní trasu vedoucí z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava a užijí si výhledy na bývalý skokanský můstek. Mají na výběr z 30 km trasy volně či klasicky, nebo si mohou zajet hned oba závody najednou v rámci celého víkendu. Pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10 km závod. Součástí je i Mini Zadovská pro děti.

22. – 22. 1. 2023: Krušnohorská 30
Na trase Krušnohorské 30 závodníci neminou jedinečné výhledy do nedotčených částí Krušných hor. V pravých horských podmínkách pro ně budou připraveny tratě několika vzdáleností a technik. Sobota odstartuje patnáctikilometrovým okruhem volnou technikou. V rámci hlavního nedělního závodu proběhne dvoukolový třicetikilometrový okruh klasicky a desítka pro ty, kteří chtějí krásu Krušných hor zatím jen ochutnat. V sobotu nebude chybět ani Mini Krušnohorská pro ty nejmenší.

4. – 5. 2. 2023: Orlický maraton (40, 20 a 10 km klasicky, 20 km volně)
Členitý terén Orlického maratonu nedává závodníkům moc příležitostí k odpočinku, odměnou jsou však podhorské louky zapadané sněhem a celkově krása Orlických hor. Vybrat si mohou z tras různých délek a stylů – maratonských 40 km klasicky či poloviční distanci s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je i na Orlickém maratonu 10km trasa a nechybí ani sobotní Mini Orlický maraton pro děti.

9. – 12. 2. 2023: ČEZ Jizerská 50 (50, 25 a 10 km klasicky, 30 km volně)
7 000 závodníků, tři desítky národností, jedinečná atmosféra, to vše a mnohem více je jeden závod: legendární Jizerská 50! V roce 2023 se uskuteční už 56. ročník, a to o druhém únorovém víkendu. Postavte se na start tradičního závodu v běhu na lyžích a vyberte si z bohatého závodního menu – 10,17, 25 či 50 km klasicky, 30 km volně, dětské a štafetové závody či historické lyžování.

18. – 19. 2. 2023: Horní Mísečky (20 km volně a 17,5 či 30 km klasicky)
Na Horních Mísečkách vyjedeme z lyžařského stadionu přes lesy Krkonošského národního parku. Závodníci si mohou zajet 20 km trasu volně nebo 17,5 a 30 km klasicky. Pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10km závod České televize. Rozjeď zimu na běžkách s ČEZ SkiTour 2023 v blízkosti Labské boudy a Medvědína!

25. – 26. 2. 2023: JeLyMan (40, 20 a 10 km klasicky, 20 km volně)
Závodníci se mohou těšit na krásné prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Na výběr mají z tras o délce 40 km, 20 km či 10 km. Na trati je budou čekat prudká i táhlá stoupání stejně tak jako dlouhé roviny. Chybět nebudou ani sobotní závody Mini JeLyMan pro ty nejmenší běžkaře.

25. 2. – 5. 3. 2023: Bieg Piastow (50, 25 a 6 km klasicky, 30 km volně)
Bieg Piastow je partnerským závodem SkiTour, který se koná na polské straně Jizerských hor, v Jakušicích. Poznej krásy běžeckých stop za hranicemi a užij si členitý terén v jedinečné přírodě.

10. – 11.3. 2023: Harrachov
Kruh se uzavírá a sezonu končíme tam, kde startovala, v Krkonoších. Borcem na konec a velkolepou tečkou za sezonou ve stopě je vůbec poprvé závod v Harrachově, kde prozkoumáme trasy v okolí skokanského můstku. Pátek rozjedeme stylově nočním závodem volnou technikou s čelovkami a poslední den sezony, sobota 11. 3., přinese dětský závod Mini SkiTour a závody klasickou technikou mezi harrachovskými dominantami. Pokud je vám to málo, těšte se na večer. Čeká vás slavnostní vyhlášení celkového pořadí ČEZ SkiTour 2023 a následná party pro milovníky bílé stopy i širokou veřejnost.

Provozovatel

RAUL

Přívozní 2
110 00 Praha
Tel.:
+420 221 998 350
Email:
info@ski-tour.cz
WWW:
https://www.ski-t...
GPS:
50,109623 14,452192
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Sofiane Pamart

Francouzský klavírista a skladatel, který byl v roce 2022 jedním z 10 nejvíce streamovaných umělců klasické hudby na světě, vystoupí v pražském Divadle Hybernia.
Praha 7, Praha

Moncrieff

První vystoupení irského zpěváka Moncrieff v České republice se koná 23. listopadu 2023 v pražském Café V lese.
Praha 7, Praha

Bakermat v SaSaZu

Originál. Toto slovo vystihuje Bakermatovu hudbu nejlépe.
Praha 7, Praha

BeActive day v BodyBody

Zapojte se s námi do evropského týdne sportu Beactive day od 23.-30.9. 2023 a přijďte na zkušební trénink zdarma.
Praha 7, Praha

Andres Serrano – Infamous Beauty

Andres Serrano je americký umělec, který se narodil v roce 1950 v New Yorku, kde dodnes žije. Výstavu jeho děl Infamous Beauty můžete od 8. června 2023 do 7. ledna 2024 zhlédnout v Centru současného umění DOX.
Praha 7, Praha

Úhel pohledu

Svět je místo, které vzniká a existuje z velké části v našich představách. Jak si představujeme místo pro umění? Galerie? Ulice? A jak by mělo vypadat místo pro učení? Školní třída? Cokoliv jiného než třída?
Praha 7, Praha

Vojta Dyk pro Cestu domů

Přijďte oslavit Světový den hospiců s Cestou domů ve společnosti herce a zpěváka Vojtěcha Dyka.
Praha 7, Praha

Odpoledne v lanáči

Pojďte s námi zavřít letošní lezeckou a vodáckou sezonu. Nabízíme vám sportovní vyžití v našem venkovním areálu Loděnice Vltava na Libeňském ostrově.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Holešovický přístav

Holešovický přístav jako jediný pražský přístav propojoval lodní dopravu s železniční a silniční. Původní stavby v přístavišti jsou v secesním stylu a zjemňují strohé tovární Holešovice. Jedná se o významnou techickou památku.
Praha 7, Praha

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.
Praha 7, Praha

Holešovický měšťanský pivovar

Pivovar zde byl postaven v roce 1895 a pivo pod názvem Měšťan vařil až do roku 1998. Areál pivovaru dnes slouží jako administrativní komplex.
Praha 7, Praha

Vzducholoď Gulliver na střeše centra DOX

Dřevěná vzducholoď na střeše centra DOX jakoby přistávala na střeše Centra současného umění DOX v Holešovicích. Raritní stavba, která při běžné procházce není z ulice skoro vidět, slouží jako místo pro setkávání současného umění a literatury.
Praha 7, Praha

We Sport – zábava a aktivně strávený čas v Praze a okolí

We Sport je parta sportovců, která pořádá sportovní kurzy vedené trenéry v Praze a širokém okolí. Spojuje je vášeň pro pohyb, radost z aktivně tráveného času a zábava sdílená s kamarády. Přidat se můžete i vy.
Praha 7, Praha

Půjčovna hausbótů v Praze

Pronájmy obytných motorových lodí, jachet a hausbótů, které můžete řídit bez jakéhokoliv průkazu nebo zkoušek. Staňte se opravdovým kapitánem! Plná výbava, komfortní plavidla, jedinečné zažitky za kormidlem.
Praha 7, Praha

Přírodní památka Bílá skála

Tento výrazný krajinotvorný prvek s charakteristickým skalním defilé vltavského svahu je významný zejména z hlediska geologického a paleontologického. Bílá skála představuje souvislý profil prvohorních ordovických hornin.
Praha 8, Praha

Laser Game Mercuria Holešovice – adrenalinový zážitek v Praze

Laser game, někdy nazývaná jako laser tag nebo lasergame, je adrenalinová hra, která se částečně podobá paintballu, avšak zde neskončíte s modřinami a s barvami potřísněným oblečením. Čeká vás budování strategického myšlení, rozvoj komunikace a fyzických schopností a hlavně spoustu zábavy.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Eatery

Kuchyň je naším jevištěm. Posaďte se a nechte se unést skvělým gastronomickým a vizuálním představením.
Praha 7, Praha

Kavárna Kontejner v Holešovicích

Na Ortenově náměstí najdete neobyčejnou kavárnu složenou z lodních kontejnerů. Kavárna Kontejner, jak se příhodně místo jmenuje nabízí bohatý výběr kávy, slané i sladké dobroty a vařím zde i obědy.
Praha 7, Praha

Port X – ubytování v plovoucím domě

Nenapodobitelný zážitek z pobytu v PORTX nyní může dopřát každý, kdo hledá stylové ubytování v Praze. Luxusní hausbót PORTX je nyní zakotven v trendy čtvrti Holešovice – jen 20 min od centra města a nabízí komfortní ubytování až pro 4 osoby na ploše 150 m².
Praha 7, Praha

Pivovar Marina Praha – přímo v přístavu

Užijte si stylové prostředí středomořské restaurace i příjemné posezení v české části s vlastním pivovarem, kde můžete ochutnat jak piva klasická, tak i vícestupňové speciály.
Praha 7, Praha

Phill's Twenty7

Dokonale promyšlený a do puntíku vyladěný interiér, tak vypadá kavárna Phill's Twenty7, která se nachází v pražských Holešovicích. Interiér a designová světla Neverending Glory navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle dokonale doplňují industriální prvky.
Praha 7, Praha

Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee v bývalé průmyslové oblasti v Holešovicích, je open source kavárnou, místem pro otevřené setkávání a diskuzi. Servírují zde pouze výběrovou kávu, tedy tu, o kterou je maximálně pečováno od kávového keře, až po pražení v předních evropských pražírnách.
Praha 7, Praha

Barbecue restaurace Big Smokers v Holešovicích

Big Smokers je barbecue restaurace v pražských Holešovicích. Restauraci ve stylu amerických dělnických jídelen otevřela v Dělnické ulici dvojice Tomáš Oujezdský a Silvie Jackson. Pochutnáte si tu na ikonických pochoutkách americké kuchyně.
Praha 7, Praha

Absolutum Wellness Hotel v Praze

Absolutum hotel je zrekonstruovaný hotel v Holešovicích se stylovou restaurací Salut, barem, moderním konferenčním a školícím centrem a také relaxačním Infinit wellness centrem. 
Praha 7, Praha