ÚvodKalendář akcíSportovní akceČEZ SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích 2024
Sportovní akce

ČEZ SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích 2024

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Liberecký kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Největší seriál v běhu na lyžích u nás se již posedmnácté představil v Jizerkách, Krkonoších a Orlických horách. Zahajovací závod se jel na Horních Mísečkách, poslední zastávkou seriálu pak byl Orlický maraton. Ostatní závody byly z důvodu nedostatku sněhu bohužel zrušeny.
Stejně jako v loňských ročnících si i v nadcházející sezoně ČEZ SkiTour mohou účastníci vybrat z tratí různé délky, obtížnosti i běžeckého stylu. Bez zábavy na běžkách tak nezůstane zkrátka nikdo, od těch nejmenších, kteří si užijí závody Mini SkiTour pro děti do 15 let, až po ty nejnáročnější. Vyražte proto na běžky klidně s celou rodinou a registrujte se.
 

Závody letošní sezóny

13. – 14. 1. 2024: Horní Mísečky (30 a 17,5 km klasicky, 20 km volně)
Závodníci se vydají na atraktivní trasu vedoucí z lyžařského stadionu na Horních Mísečkách do centra Krkonošského národního parku a užijí si krásné výhledy. Mají na výběr z tras na 30 km a 17, 5 km klasicky nebo 20 km volně.

Zrušeno: 20. – 21. 1. 2024: Krušnohorská 30 (30 km volně, 15 km klasicky a 10 km klasicky)
Na trase Krušnohorské 30 závodníci neminou jedinečné výhledy do nedotčených částí Krušných hor. V pravých horských podmínkách pro ně budou připraveny tratě několika vzdáleností a technik. Sobota odstartuje patnáctikilometrovým okruhem volnou technikou. V rámci hlavního nedělního závodu proběhne dvoukolový třicetikilometrový okruh klasicky a desítka pro ty, kteří chtějí krásu Krušných hor zatím jen ochutnat. V sobotu nebude chybět ani Mini Krušnohorská pro ty nejmenší.

3. – 4. 2. 2024: Orlický maraton (40, 20 a 10 km klasicky, 20 km volně) – POZOR, letos je přesunut na Šerlich
Členitý terén Orlického maratonu nedává závodníkům moc příležitostí k odpočinku, odměnou jsou však podhorské louky zapadané sněhem a celkově krása Orlických hor. Vybrat si mohou z tras různých délek a stylů – maratonských 40 km klasicky či poloviční distanci s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je i na Orlickém maratonu 10 km trasa a nechybí ani sobotní Mini Orlický maraton pro děti. Letos se navíc jede už 40. ročník! Oslavíme ho v sobotu. Nejprve se od 17:00 hodin pojede speciální firemní štafeta 3členných družstev. 

Zrušeno: 8. – 11. 2. 2024: ČEZ Jizerská 50 (50, 25 a 10 km klasicky, 17 a 30 km volně)
7 000 závodníků, tři desítky národností, jedinečná atmosféra, to vše a mnohem více je jeden závod: legendární Jizerská 50! V roce 2024 se uskuteční už 57. ročník, a to o druhém únorovém víkendu. Postavte se na start tradičního závodu v běhu na lyžích a vyberte si z bohatého závodního menu10, 25 či 50 km klasicky, 30 a 17 km volně, dětské a štafetové závody či historické lyžování.

Zrušeno: 1. – 3. 3. 2024: Bieg Piastow (50, 25 a 6 km klasicky, 30 km volně)
Bieg Piastow je partnerským závodem SkiTour, který se koná na polské straně Jizerských hor, v Jakušicích. Poznej krásy běžeckých stop za hranicemi a užij si členitý terén v jedinečné přírodě.

Zrušeno: 8. – 9. 3. 2024: Harrachov (koncert Debbi v Harrachově byl také zrušen)
Předposlední zastávkou SkiTour bude závod v Harrachově. Ten se pojede už podruhé, první ročník se tam konal roku 2023. Díky závodu v Harrachově prozkoumáte trasy v okolí skokanského můstku. Pátek rozjedeme stylově nočním závodem volnou technikou s čelovkami a poslední den sezony, sobota 9. 3., přinese dětský závod Mini SkiTour a závody klasickou technikou mezi harrachovskými dominantami.

Zrušeno:  JeLyMan (40, 20 a 10 km klasicky, 20 km volně)
Závod byl zrušen z důvodu nedostatku sněhu, 17. sezóna ČEZ SkiTour je u konce.
Závodníci se mohli těšit na krásné prostředí na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Na výběr by měli z tras o délce 40 km, 20 km či 10 km. Na trati by je čekala prudká i táhlá stoupání stejně tak jako dlouhé roviny. Kdyby nedošlo ke zrušení akce, nechyběly by ani sobotní závody Mini JeLyMan pro ty nejmenší běžkaře. Vzhledem ke zrušení akce proběhne Slavnostní vyhlášení celkového pořadí ČEZ SkiTour 2024 pouze online.

Aktuality

Tak to jsme ještě neviděli, Marie

Divadelní show ze života herce.
Harrachov, Liberecký kraj

Dětská tvořivá dílna

Po celé prázdniny pro vás bude otevřená tvořivá dílna.
Harrachov, Liberecký kraj

Silvestrovský sjezd v Harrachově

Nenechte si ujít úchvatný pohled na každoroční sjezd instruktorů lyžařských škol s hořícími pochodněmi v 18:00.
Harrachov, Liberecký kraj

Příjezd Krakonoše do Harrachova

77. ročník – Příjezd Krakonoše se bude v Harrachově konat 15. března 2025.
Harrachov, Liberecký kraj

Rozsvícení vánočního stromu v Harrachově

Rozsvícení vánočního stromu v Harrachově s Krakonošem a andělem.
Harrachov, Liberecký kraj

Open air festival Keltská noc Harrachov 2024

Tradiční krkonošský hudební festival již zakořenil v Harrachově. Díky místu konání v areálu velkých skokanských můstků získal punc nejvýše pořádaného českého festivalu s nejhezčím výhledem.
Harrachov, Liberecký kraj

Slavnostní zasvěcení kaple sv. Alžběty

Zahájení s PaedDr. Janem Luštincem.
Harrachov, Liberecký kraj

Festival Rokytnice zní, Píseň o Vltavě

Bertolt Brecht v oslavách Roku české hudby? Porozumění pro spojení brilantních textů se skvělou hudbou měli čeští i němečtí umělci. Brecht, Eisler, Ježek, Werich a Voskovec. Bedřich Smetana jako inspirace pro zdánlivě jiný svět.
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově – vstříc mamutím zážitkům

Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně. Ze sedačky lanové dráhy si lze navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z šesti na světě.
Harrachov, Liberecký kraj

Pumptrack – bikepark v Harrachově

Volnočasový bikepark – Pumptrack.
Harrachov, Liberecký kraj

SnowKidz park v Harrachově

SnowKidz dětský park je v Harrachově v provozu od zimní sezóny 2010/11. Jako jediná lyžařská škola v Harrachově poskytuje SnowKidz park dětem 30 m dlouhý pojízdný koberec, snowtubingovou dráhu, koulovací prostor a nezbytné, moderní pomůcky důležité pro kvalitní dětskou lyžařskou výuku.
Harrachov, Liberecký kraj

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.
Harrachov, Liberecký kraj

Osvětlený běžecký stadion a běžecké lyžování v Harrachově

V Harrachově mohou běžkaři využít tzv. biatlonové kolečko nebo závodní běžecké terény. To je řada upravených tras vedoucích lesem se začátkem i koncem v Harrachově. Večer je k dispozici také osvětlený běžecký stadion u hotelu Skicentrum.
Harrachov, Liberecký kraj

Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Jak zabavit děti na horách, když zrovna není ideální počasí na to, trávit celý den na lyžích? V Harrachově mají nově pro tento případ řešení – díky hravému Parku Tři Věže.
Harrachov, Liberecký kraj

Půjčovna Elektro FatBike

Projeďte si Krkonoše že sedla Elektro Fatbiku a okuste úplně jiný požitek z jízdy na horském elektrokole.
Harrachov, Liberecký kraj

Letní naučná turistická trasa Liška

Stezka nabízí kromě překrásných výhledů i 8 informačních panelů a příjemné odpočinkové místo s atrakcemi pro děti.
Harrachov, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Harrachov Inn

Tříhvězdičkový hotel s výjimečnou polohou přímo v centru Harrachova.
Harrachov, Liberecký kraj

Restaurace Roubenka

Harrachovská restaurace Roubenka je plná českých chutí a naturálních vín, kde budete chtít obědvat i večeřet.
Harrachov, Liberecký kraj

Pension 7 v Harrachově

Ubytování v centru Harrachova Hory jsou mimořádně krásným výtvorem přírody.
Harrachov, Liberecký kraj

Resort Sklář Harrachov

OREA Resort Sklář**** se nachází pouhých pět minut chůze od známého lyžařského centra Harrachov. Resort je díky své poloze a krásné okolní krajině s Mumlavskými vodopády vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů i letní turistiky.
Harrachov, Liberecký kraj

Chata Jiskra Harrachov

Chata TJ Jiskra Harrachov nabízí turistické ubytování v centru krkonošského horského centra Harrachov. Z chaty je výhled na Čertovu horu.
Harrachov, Liberecký kraj

Wellness hotel Svornost v Harrachově

V blízkosti centra Harrachova, uprostřed krásné přírody, naleznete Wellness hotel Svornost, ve kterém prožijete nezapomenutelnou dovolenou. Ve wellness centru se oddejte odpočinku při masážích, prohřejte unavené tělo v sauně, nebo skočte do bazénu.
Harrachov, Liberecký kraj

Restaurace Terassa

Poctivá domácí kuchyně, pozorná obsluha, výběr ze špičkových moravských vín a posezení u krbu. To vše najdete v restauraci Terassa v centru Harrachova.
Harrachov, Liberecký kraj

Penzion Pohl v Harrachově

Tam, kde teče Mumlava a stékají Mumlavské vodopády, je pravý turistův ráj. Ke štěstí už schází jen příjemný pobyt. Prima ubytování nabízí penzion Pohl, který se nachází v Harrachově.
Harrachov, Liberecký kraj