Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Poslední parní víkend v železničním muzeu v Lužné
Historické a vojenské akce

Poslední parní víkend v železničním muzeu v Lužné

Nemáte ještě plány na poslední říjnový víkend? Zavítejte do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka, kde letos naposledy zatopí parní lokomotivy.
Přijeďte poslední říjnový víkend (29. a 30. 10.) do Lužné u Rakovníka, kde se v železničním muzeu koná tradiční akce pojatá jako stylové rozloučení s letošními nostalgickými zážitky na kolejích – Poslední parní víkend. V sobotu i v neděli se můžete svézt parním vlakem, historickým motoráčkem nebo parním vláčkem po muzejní úzkokolejce. V sobotu i v neděli se můžete svézt parními vlaky, které poveze buď lokomotiva Všudybylka, nebo lokomotiva Kremák. Jízdenky na parní vlaky v prodeji ve vlaku, na motorový vlak do Krupé ve stánku před vozem.


Kdy a kam parní vlaky jedou

Parní vlak na trase Lužná u Rakovníka – Rakovník
Parní vlak s lokomotivou Všudybylkou (354.195) uskuteční po oba víkendové dny dvě jízdy tam i zpět po trase Lužná u Rakovníka – Rakovník. Z Lužné odjíždí parní vlak v 9:45 a 13:45 hod., zpět z Rakovníka pojede v 10:35 a ve 14:35 hod.

Parní vlak na trase Lužná u Rakovníka – Řevničov – Nové Strašecí – Stochov – Kladno
Po trase Lužná u Rakovníka – Řevničov – Nové Strašecí – Stochov – Kladno pojede v sobotu a v neděli parní vlak s lokomotivou Kremák (534.0323). Z Lužné se vydá v 11:03 hod., na zpáteční jízdu z Kladna se vypraví ve 12:25 hod.

Strašidelný expres s parní lokomotivou Kraus č. 21
Po oba víkendové dny (29. a 30. 10.) se můžete svézt na úzkorozchodné dráze Strašidelným expresem s parní lokomotivou Kraus č. 21.
 

Druhy a ceny jízdného

Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku. Za zpáteční jízdenku Lužná u Rakovníka – Rakovník, Lužná u Rakovníka – Nové Strašecí nebo Nové Strašecí – Kladno a za jednosměrnou jízdenku Kladno – Lužná u Rakovníka zaplatíte:
  • dospělý 180 Kč
  • snížené 120 Kč
  • Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení

Po předložení jízdenky z historického vlaku získáte slevu na vstupné do ČD Muzea:
  • základní 180 Kč, se slevou 150 Kč
  • snížené 150 Kč, se slevou 120 Kč
  • rodinné 520 Kč, se slevou 450 Kč

V Lužné u Rakovníka se v sobotu 29. října koná Strašidelný den v ČD Muzeu se zábavným programem pro děti včetně soutěží (s odměnou na konci). Chybět nebude skákací hrad.

Provozovatel

Železniční muzeum Českých drah Lužná u Rakovníka

9. května 255
270 51 Lužná
Tel.:
+420 313 537 700
Email:
nostalgie@cd.cz
WWW:
https://www.cysne...
WWW:
https://www.cd.cz...
GPS:
50,146013 13,775060
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Rakovnicko
Město:
Lužná
Tipy na výlet:
Lužná a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoční nadělování v Samsonu

Přijďte si do rakovnické Galerie Samson v ulici V Brance v průběhu adventu vybrat vkusný vánoční dárek, posedět u krbu se sklenicí svařeného vína a nasát klidnou předvánoční atmosféru historického interiéru renesanční budovy s možností zakoupit sobě nebo svým blízkým vkusný dárek.
Rakovník, Středočeský kraj

Soutěž o nejkrásnější a nejchutnější vánočku

Přijměte pozvání na soutěž O nejkrásnější a nejchutnější vánočku, která se bude konat v budově Muzea T. G. M. Rakovník. V letošním, již 23. ročníku, se bude opět soutěžit v kategorii profesionálních pekařů i v kategorii hospodyněk.
Rakovník, Středočeský kraj

Festival vína (Ne)vinné Lány 2023

Na 7. ročníku očekáváme účast renomovaných tuzemských vinařů. Věříme, že díky kombinaci noblesních prostor Muzea TGM, kvalitních vín a zasvěcených návštěvníků bude festival vína (Ne)vinné Lány 2023 opět nevšedním gastronomickým i společenským zážitkem.
Lány, Středočeský kraj

Zimní prohlídky na Křivoklátě

V listopadu a prosinci je hrad otevřen o víkendech a vánočních svátcích od 10 do 15 hodin. V únoru je otevřeno o víkendech od 12 do 14 hodin.
Křivoklát, Středočeský kraj

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka – největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.
Lužná, Středočeský kraj

Kolešovka: Párou za starci na chmelu z Lužné u Rakovníka do Kolešovic

Pravidelný provoz parních lokomotiv na území bývalého Československa byl ukončen v roce 1980. Z našich tratí tak zmizela romantika, kterou parní vlaky bezesporu přinášely. Využijte nabídky nostalgických jízd parních vlaků na trati Lužná – Krupá – Kolešovice.
Lužná, Středočeský kraj

Kostel Církve československé husitské v Lužné

Kostel postavený v roce 1925 podle návrhu známého pražského architekta Tomáše Šaška je ojedinělou modernistickou sakrální stavbou zachovanou v původním stavu. Prohlídka interiéru je možná v době konání akcí.
Lužná, Středočeský kraj

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v obci Lužná u Rakovníka vás zve na výlet za historií vonící po benzínu. Ve 4 halách a venkovních expozicích naleznete přes 80 těch nejzajímavějších luxusních veteránů americké produkce. Hlad a žízeň uhasíte v místním stylovém bistru BAR59.
Lužná, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Krušovice – opravdu královské pivo

Skoro na půl cesty mezi Prahou a Karlovými Vary se poblíž silnice nachází Královský pivovar Krušovice, který je díky rostoucímu věhlasu královského piva lákavým turistickým cílem pro návštěvníky Rakovnicka a Křivoklátska.
Krušovice, Středočeský kraj

Restaurace U lípy v retro stylu

Z naší vyhlášené kuchyně vám můžeme nabídnout široký výběr tradiční české hotovkové kuchyně – nechybí ani klasická pečená kachna.
Krušovice, Středočeský kraj

Penzion Bezděkov nedaleko centra Rakovníka

Penzion se nachází v klidové zóně královského města Rakovníka nedaleko centra. Máme vlastní letní zahradu s posezením, dětským hřištěm, pískovištěm, minigolfovou drahou, pergolou, houpačkami a šipkami.
Rakovník, Středočeský kraj

Pivo Bakalář – značka, která proslavila staročeské pivo daleko za hranicemi

Doporučujeme k ochutnání všechna rakovnická piva, vařená tradičním způsobem, dobře chmelená rakovnickým chmelem, zvláště pak jubilejní osmnáctistupňové pivo, vařené k letošnímu 555. výročí založení pivovaru a také pivo kvasnicové, které je na čepu v restauraci U Zlatého hroznu v Rakovníku.
Rakovník, Středočeský kraj