Úvod > Aktuality > Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi
Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi

  • Vydáno1. června 2022
Zájemce o historickou zemědělskou techniku láká na tradiční akci muzeum v Čáslavi. Pro návštěvníky je připraven ve dnech 4. a 5. 6. 2022 bohatý program. Tradičně budou předváděny v chodu unikátní exponáty ze sbírek muzea, ale i od soukromých sběratelů. Po celý víkend bude probíhat předváděcí akce historické zemědělské techniky s názvem Pradědečkův traktor.

Pradědečkův traktorI v letošním roce zaburácí v Čáslavi motory historických traktorů, roztočí se setrvačníky parních strojů a doba se vrátí o století zpět. Mezi největší lákadla budou v letošním roce patřit parní nákladní automobil, nově získaná svahová mlátička Gloria CP-12 a představení zrenovovaných sbírkových traktorů. Držitelé řidičského oprávnění na traktor si budou moci na jednom z historických strojů vyzkoušet jízdu zručnosti.

Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, přehlídku veteránů a spoustu další zábavy v areálu Muzea zemědělské techniky. Pro všechny věkové skupiny návštěvníků je zajištěn stánkový prodej s občerstvením a zpřístupněné všechny návštěvnické prostory včetně vybraných, jindy nepřístupných depozitářů.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.

NZM Čáslav – Muzeum zemědělské techniky

NZM Čáslav – Muzeum zemědělské techniky

Muzeum vystavuje v současnosti ve dvou expozicích unikátní sbírku historických traktorů, parních oraček a dalších zemědělských strojů tuzemské a zahraniční výroby. Zájemci mohou po předchozí domluvě navštívit i zpřístupněné depozitáře stabilních motorů a klasických mlátiček.

Městské muzeum v Čáslavi

Městské muzeum v Čáslavi

Městské muzeum v Čáslavi, které sídlí v novorenesanční budově z roku 1884, patří mezi nejstarší venkovská muzea v Čechách. Veřejnosti byly muzejní sbírky zpřístupněny koncem listopadu 1885. Původní exponáty se dochovaly do současnosti a jsou vystaveny v dobových vitrínách.

Další aktuality