!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Klášter Sázava připravil na víkend mimořádné prohlídky
Klášter Sázava připravil na víkend mimořádné prohlídky
"> "> "> "> ">
Památky

Klášter Sázava připravil na víkend mimořádné prohlídky

Vydáno 8. června 2021
Jen jednou ročně, vždy u příležitosti Víkendu otevřených zahrad, tentokrát 12. a 13. června 2021, mají možnost disciplinovaní zájemci po předběžné rezervaci absolvovat téměř dvouhodinovou procházku Sázavskými klášterními zahradami s vyprávěním o jejich minulosti a budoucnosti se zastávkou a možností strávit krátký čas v jeskyni, o které tradice vypráví, že se v ní usídlil a bojoval se zlými duchy zakladatel kláštera sv. Prokop. Prohlídky ve skupinkách max. 12 osob, rezervace předem je nutná, vstupné 160 Kč.
Sázavský klášter je od raného středověku významným poutním místem. Je úzce spojený s životem a dílem poustevníka a patrona české země svatého Prokopa, a patří k nejpozoruhodnějším poutním místům v Čechách. Přijďte i vy a okuste atmosféru místa posvěceného prací, modlitbou a zázraky sv. Prokopa

Už tento víkend 12. a 13. června 2021 se zde chystají mimořádné prohlídky s průvodcem pro velmi zdatné zvídavé návštěvníky dosud nepřístupnými klášterními zahradami s náhledem do jeskyně sv. Prokopa, ze které podle středověkých pramenů poustevník Prokop vyhnal tisíc démonů a zvítězil nad šípy ďáblovými. Jeskyně byla objevena sázavským farářem P. Methodem Klementem, OSB v polovině 20. století.

Prohlídky pro max. 9 lidí jsou možné pouze po předchozí rezervaci a jejím potvrzení ze strany Sázavského kláštera. Nejsou vhodné pro děti do 8 let a osoby se sníženou pohyblivostí. Prohlídka s možnou diskusí a otázkami trvá cca 90 - 100 minut. Začátky prohlídek jsou stanoveny na 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin.
Klášter Sázava - pouť za svatým Prokopem

Klášter Sázava - pouť za svatým Prokopem

Sázavský klášter úzce spojený s životem a dílem poustevníka a patrona české země svatého Prokopa patří k nejpozoruhodnějším poutním místům v Čechách. Přijďte i Vy a okuste atmosféru místa posvěceného prací, modlitbou a zázraky sv. Prokopa.