Úvod > Aktuality > Den Kozla Velké Popovice nabídne nejen skvělé pivo
Gurmánská turistika

Den Kozla Velké Popovice nabídne nejen skvělé pivo

  • Vydáno5. června 2023
V pivovaru ve Velkých Popovicích se v sobotu 10. června 2023 od 10:30 uskuteční již dvacátý osmý ročník Dne Kozla. Součástí těchto tradičních oslav piva bude bohatý hudební program. Na dvou pódiích se představí celkem sedm kapel a hudebníků. Největším lákadlem budou zajisté legendární české kapely a interpreti jako jsou No Name, Brutus nebo O5&Radeček .
Po dlouhých 4 letech se v sobotu 10. června ve velkopopovickém pivovaru bude opět slavit Den Kozla!  Den plný zábavy, zážitků a samozřejmě skvělého piva – poctivého, čerstvého Kozla přímo z pivovaru, začne v 10:30 hodin. Mezi hudebními hosty, kteří přijali pozvání na 28. ročník Dne Kozla a zahrají či zazpívají na některém ze dvou pódií, jsou kapely No Name, Brutus, O5&Radeček a další. Vstup na Den Kozla je již tradičně zdarma.

Na letošní Den Kozla zavítá také Pepa Libický, který během Reuse ROADSHOW Pepy Libického ukáže, že žádný nápad není k zahození a kdo umí, udělá i z cedníku lustr. Chybět nebude nejen Kozel přímo od zdroje, ale také spousta vynikajícího jídla včetně klobásek od Petra Čtvrtníčka alias Čeňka Strnada – řezníka a uzenáře. Průvodcem Dnem Kozla bude Leoš Noha.


Hasíme s Kozlem a Kozel expres z Prahy

Pivovar PopoviceNa akci nebudou chybět ani naši dobráci, které Kozel podporuje již 17 let programem Hasíme s Kozlem. Ti nejvěrnější budou odměněni přímo na místě svou hasičskou zónou, kde si budou moci vychutnat Kozla přímo od zdroje a nějaký ten tradiční kozlí žvanec. Zároveň vůbec poprvé vyhlásíme titul Dobráci roku pro nejaktivnější sbor dobrovolných hasičů programu. Taktéž se připojí naši partneři z Hasičovo.cz, kteří připraví mimo jiné ukázku TFA závodu, jež si budou moci účastníci Dne Kozla na vlastní kůži sami vyzkoušet. A že se nebude jednat o jednoduchý počin.

Do zákulisí výroby piva a pozoruhodné historie velkopopovického pivovaru můžete během celého dne nahlédnout v rámci prohlídek Po stopách Kozla. Podíváte se na stáčírnu, expozici pivních obalů i do ležáckých sklepů (vzhledem k omezené kapacitě prohlídek je doporučena předchozí online rezervace vstupenek). Prohlídky povedou i na místa, kam se běžně nedostanete. A dostanete i příležitost ochutnat například sladinu, která obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že ji pivovarští používají jako lék proti nachlazení.

Chcete-li si dopřát ještě intenzivnější zážitek, vydejte se do pivovaru Velké Popovice motoráčkem Kozel expres – z Hlavního nádraží v Praze vyjede v sobotu 10. června v 10:08 hodin, po celý den bude pendlovat mezi Velkými Popovicemi a Stránčicemi a večer ve 21:30 hodin se vydá i s návštěvníky na cestu zpět do Prahy.tp://kolinsky.denik.cz/z-regionu/na-dni-kozla-zahraji-mig-21-a-buty-chysta-se-rekord-v-pripitku-20150603-sc2w.ht
Kozel expres

20.4.
Kozel expres

Přemýšlíte kam o víkendu na výlet? Co takhle v sobotu 20. dubna jízda vláčkem na Vepřové hody v pivovaru Velké Popovice? Spojte ochutnávku piva a zabijačkové speciality s jízdou retro motorákem.

Den Kozla 2024

8.6.
Den Kozla 2024

Nenechte si ujít 29. ročník Dne Kozla, který se uskuteční ve Velkých Popovicích! Kromě ochutnávky výborného piva nabídne akce i prohlídku pivovaru, vynikající jídlo a koncerty známých kapel.

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Další aktuality

Hrad Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu – přístupný je denně mimo pondělí

Od 1. března 2024 je hrad Karlštejn opět otevřen denně kromě pondělků od 9:30 do 16:00 hodin, v červenci a srpnu pak bude otevřeno každý den. Navštívit můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici zhlédnete repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a uvidíte také karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů.
Středočeský kraj | Památky

Zámek Konopiště chystá speciální prohlídku na počest vévodkyně Žofie

Na výročí narozenin vévodkyně Žofie z Hohenbergu, rozené Chotkové je připravena mimořádná prohlídka západního křídla zámku Konopiště, kde se nalézaly její soukromé pokoje. Tato část zámku není jindy přístupná pro veřejnost. Návštěvníci si během prohlídky poslechnou krásný příběh lásky arcivévody a následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este k české hraběnce. Prohlídka proběhne 1. března 2024 od 18:00 hodin a je na ni nutná předchozí rezervace.
Středočeský kraj | Památky

U Jankova na Benešovsku se bude bojovat – bitva připomene nejkrvavější střetnutí třicetileté války

V sobotu 2. března 2024 si na Benešovsku připomenou 379. výročí bitvy u Jankova, nejkrvavější střetnutí třicetileté války, kdy proti sobě 6. března 1645 stály švédská s císařskou armádou. Bitva skončila porážkou císařských, na 4000 mužů v boji zemřelo a stejný počet byl zajat.
Středočeský kraj | Památky

Zámek Dobříš otevře na Velikonoce novou multimediální expozici

Impozantní budova zámku Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou a láká k návštěvě všechny milovníky historie. Interiéry krásného zámku v držení rodu Colloredo-Mannsfeld nebyly čtyři roky přístupné, od letošních Velikonoc však opět přivítají všechny milovníky historie. Vstříc nové turistické sezoně vykročí zámek Dobříš před velikonočními svátky, na Velký pátek 29. března 2024. Moderním způsobem zájemce seznámí s různými historickými obdobími a ruku v ruce s tím s historií rodu Colloredo-Mannsfeld.
Středočeský kraj | Památky

Zoopark Zájezd láká na výhodné vstupné

Zoopark Zájezd mezi obcemi Buštěhrad a Libochovičky láká až do konce února na výhodné vstupné 1+1 zdarma. Při koupi vstupenky pro dospělé dostanete dětskou vstupenku zdarma. Akce platí ve všední dny, což se může skvěle hodin o jarních prázdninách.
Středočeský kraj | Příroda

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky

V Neumětelích zahájí jezdeckou sezónu Horymírova jízda

V sobotu 24. února 2024 se v Neumětelích a Radotíně chystá Horymírova sváteční jízda. Přijďte se podívat na koně i jezdce, kteří touto svou jízdou otevřou letošní jezdeckou sezónu. Horymírova družina se sejde okolo 8:00 v Radotíně, odkud vyrazí na dlouhou cestu, až do Neumětel.
Středočeský kraj | Letní sporty

Jarní poutě 2024: Matějská, Sedlecká, Dobrovodská či Řípská

Jaro je na spadnutí a s ním i oblíbené jarní poutě. Pražská Matějská začíná již poslední únorovou sobotu, dlouho na sebe nenechají čekat ani velikonoční poutě Sedlecká v Kutné Hoře a jihočeská v Dobré Vodě. Dubnový výlet na Říp spojte s Řípskou poutí a za květnového sluníčka si užijete pouť ve Žďáru nad Sázavou.
Středočeský kraj | Zážitky