Úvod > Aktuality > Noc na Kačině nabídne netradiční zážitky
Noc na Kačině nabídne netradiční zážitky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Noc na Kačině nabídne netradiční zážitky

  • Vydáno17. srpna 2022
Přehlídka historických oděvů, výstava pudlů, muzikálové písně i opravdu strašidelná prohlídka – to vše čeká návštěvníky zámku Kačina v sobotu 20. srpna 2022. Program letošní Noci na Kačině začíná v 18 hodin.
noc na kačiněNoc na Kačině nabídne i v letošním roce velmi zajímavý program. V průběhu dne zde bude Klubová výstava pudlů, kde uvidíte více než 80 jedinců. Souběžně s výstavou se v zámeckém parku slavnostně otevře Areál pevných kontrol pro orientační běhy. Od 10 hodin se každý zájemce může zúčastnit prvního orientačního běhu. Pro běžce bude připravený klasický závod, pro ostatní "vycházková" trasa a pro děti trať dětská. Závod bude vhodný i pro vozíčky, kola, kočárky.

noc na kačiněVečerní a noční zážitky na Kačině zahájí na začátku večera módní přehlídka historických oděvů na nádvoří zámku. Poté program pokračuje v zámeckém divadle, kde se odehraje představení Z příběhů kutnohorských. O hudební zážitky také nebude nouze. Muzikálové písně se přenesou do Chotkovské knihovny. Na hlavním pódiu pak vystoupí kapela Crossband.

Po celý večer lze navštívit výstavy a expozice, provoněnou zámeckou kuchyni, prohlídky zámku obohacené zámeckým plesem. Pro odvážné jsou připraveny prohlídky zámecké knihovny pouze za svitu baterek. V zámeckém parku bude pro děti připravena tajuplná stezka plná strašidel a pohádkových bytostí.
 
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Další aktuality