Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka – největší železniční muzeum v ČR
Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka – největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.

Vzniklo v prostorách historické výtopny Buštěhradské dráhy Lužná – Lišany. Najdete tu jak nablýskané parní lokomotivy širokého věkového rozpětí a mnoho osobních i nákladních vagónů, tak nejrůznější předměty z  historie železnic, například signalizační a zabezpečovací techniku, již téměř nepoužívané nářadí, modely vlaků a také železniční dílny, kde se opravují a renovují staré exponáty.

Areál železničního muzea je báječným místem pro relaxaci! Při prohlídce muzea uvidíte osobní a především nákladní vozy z různých časových období. V krytých expozicích spatříte nejrůznější předměty z historie železnic, například zabezpečovací zařízení, ruční nářadí, modely a součásti lokomotiv.

Pro děti je k dispozici dětský koutek, pro všechny návštěvníky pak občerstvení v jídelním voze a průběhu celého roku jsou pod záštitou muzea pořádány nejrůznější akce, především nostalgické vlaky s parními lokomotivami a dobrou tradicí se stala každoroční tématická setkání parních lokomotiv stejné řady.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
10.7.
28.8.
Kolešovka 2021

Kolešovka 2021

Lužná, Střední Čechy
17.4.
1.11.
Rakovnický rychlík

Rakovnický rychlík

Rakovník, Střední Čechy
17.6.
5.9.
Životní sbírka neživých opic paní Věry Bradové

Životní sbírka neživých opic paní Věry Bradové

Nové Strašecí, Střední Čechy
22.8.
Farmářský festival Dolní Ročov

Farmářský festival Dolní Ročov

Ročov, Severozápadní Čechy