Úvod > Aktuality > Novinky z turistických regionů pro každé roční období
Památky

Novinky z turistických regionů pro každé roční období

  • Vydáno23. října 2010
Volné dny se samy nabízí ke strávení volna. Pokud ještě nejste smířeni s přicházející zimou a sezením doma „za pecí“, máme pro vás několik tipů, kde se zaručeně nebudete nudit. Vydáte se za zážitky do opět otevřeného Polabského muzea v Poděbradech, za zábavou do nového aquaparku v Kuřimi nebo na krásný novogotický zámek v Dubu, který postupně prochází rekonstrukcí?
Od října 2010 je po dvou letech rekonstrukce opět otevřeno Polabské muzeum v Poděbradech. Muzeum nyní představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta. Špitál pro místní chudé obyvatele byl založen první manželkou Jiřího z Poděbrad, Kunhutou ze Šternberka. Uvnitř přízemního kamenného stavení se nachází pět místností, částečně upravených k výstavním účelům. Nová expozice prezentuje vývoj Polabí od prehistorie do dnešní doby. Při návštěvě proplavete druhohorním křídovým mořem. Projdeme se mezi vyhynulou megafaunou ledových a mezi-ledových dob. Seznámíte se s obdivuhodnými výtvory rukou zdejších obyvatel i předměty, které vlastnili, jimiž se zdobili nebo které ctili a vzývali.

Zámek Dub u Prachatic otevřel novou obřadní síň a chystá zajímavé programy
Jen 10 kilometrů od Prachatic můžete navštívit krásný novogotický zámek, který postupně prochází rekonstrukcí. Zámek v Dubu koupila šlechtická rodina Battagliů před dvanácti lety a postupně jej rekonstruuje. Již opravené komnaty jsou vybaveny dobovým nábytkem z 19. století. Na zámku v Dubu u Prachatic v říjnu 2010 otevřeli obřadní síň, která bude sloužit také jako hudební salon. Konat se zde budou jak svatby, tak i různé kulturní a společenské akce. Kromě objektu zámku se majitelé snaží o obnovu zámeckého parku. Zámek je nově přístupný veřejnosti, a to celoročně za přítomnosti majitelů, denně od 9 do 17 hodin. Pro předvánoční období zde připravují adventní prohlídky zámku a vánoční tradice – termíny konání 27.11., 28.11., 4.12., 5.12., 11.12., 12.12. 2010.

Aquapark v Kuřimi – největší wellness na jižní Moravě
Přestavbou a rozšířením původních krytých lázní vzniklo v Kuřimi u Brna nové Wellness centrum. Součástí centra je i krytý aquapark, který se stal největším zařízením svého druhu na jihu Moravy. Aquapark tvoří pět bazénů, v zařízení jsou pivní lázně s výčepem, sauna, posilovna, tělocvična a neschází ani restaurace. Součástí akvaparku je velký relaxační bazén s divokou řekou, tobogánem a perličkovou koupelí. Skutečným zážitkem pro návštěvníky jsou procedury ve špičkovém multifunkčním vanovém boxu umožňujícím hydromasáže, podvodní a vibrační masáže, parní saunu, infrasaunu, aromaterapii a celou škálu dalších spa aktivit.
Zámek Dub u Prachatic – jako fénix z popela

Zámek Dub u Prachatic – jako fénix z popela

Novogotický zámek s cimbuřím se nachází ve vsi Dub, asi 10 km severně od Prachatic. Zámek je patrová čtyřkřídlá stavba se vstupní věží a malým nádvořím, obehnaná zdí s cimbuřím. Budovu zámku obklopuje park s exotickými dřevinami.

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta.