!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Súsedská rozhledna
Příroda

Súsedská rozhledna

Tři obce, jeden kopec. A na něm stojí zajímavá rozhledna. Svým jménem odkazuje na společný projekt starostů a obyvatel vesnic z Podchřibí. Rozhledna je celoročně volně přístupná.
Myšlenka nové rozhledny, jakožto symbolu spojení obyvatel, vznikla ze vzájemných jednání tří sousedících obcí Hýsly, Ježov a Žádovice. Obce leží na patě "společného" kopce s výškovou kótou 310 m. A právě do těsné blízkosti tohoto vrcholu je rozhledna situována.

Symboliku spojenectví těchto obcí odráží i podoba vyhlídkové věže. Kdybyste se na ni podívali seshora, uvidíte pravidelný trojúhelník. Je celá z betonu a oceli, aby dlouho vydržela. Měří 21 m a celkově má 99 schodů.

K nové dominantě podchřibské krajiny se dostanete pěší procházkou z Hýsel, Žádovic i Ježova, nebo na kole krátkou odbočkou z kyjovské cyklostezky. Čeká vás parádní výhled na Chřiby a Kyjovsko.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Skalka, Jižní Morava
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jižní Morava
Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava