!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Park historie v Aši
Příroda

Park historie v Aši

Park historie v Aši vznikl roku 2021 úpravou prostoru mezi ulicemi U Radnice, Na Příkopech, Kaplanka a Okružní. Nachází se v blízkosti radnice, na místě, kde v minulosti stával evangelický kostel či hřbitov. Slavnostní otevření proběhne na jaře 2022.
Aši vznikl v roce 2021 unikátní park, který spojuje dávnou historii města a zelené plochy se sadovými úpravami. Park historie vznikl v blízkosti radnice, v prostoru mezi ulicemi U Radnice, Na Příkopech, Kaplanka a Okružní. Úpravy se týkaly například místa, kde stával evangelický kostel i hřbitov. Vznikly zde nejen zelené plochy s květinovými záhony, ale také naučné virtuální stezky, dětské hřiště v podobě lanového centra a visutá lávka pro pěší.

Díky naučné virtuální stezce se lidé budou moci „vrátit v čase“ například k největšímu ašskému evangelickému hřbitovu, kde byli pohřbeni všichni zakladatelé města, továrníci nebo starostové. Ten byl roku 1966 zlikvidován, ostatky byly vyvezeny na skládku a na místě vznikly tenisové kurty. Na jejich místě nyní vznikne pietní místo.
Součástí parku se stane i dětské hřiště v podobě lanového centra. To však bude uzavřené, proto se v něm budou moci návštěvníci pohybovat bez jištění. Součástí projektu byly i opravy kamenného mostu z roku 1724 a výstavba visuté lávky nebo chodníků.

Při pracích byl odkryt také vchod do starého sklepení. To je nezvykle rozsáhlé a město nyní zvažuje, zda a za jakých podmínek by jej bylo možné otevřít k prohlídkám.

Park se má otevřít v květnu nebo červnu 2022, až budou založeny květinové záhony.
Zobrazit více

Akce v okolí

21.5.
Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
30.6.
3.7.
FIJO Cheb

FIJO Cheb

Cheb, Západočeské lázně
1.11.
31.3.
Chebský hrad – zimní prohlídky

Chebský hrad – zimní prohlídky

Cheb, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Útulna Krásná na Ašsku

Útulna Krásná na Ašsku

Krásná, Západočeské lázně
Park hotel Nebesa v Aši

Park hotel Nebesa v Aši

Aš, Západočeské lázně
Nocležna na hradě Vildštejn

Nocležna na hradě Vildštejn

Skalná, Západočeské lázně
Restaurace Hodovna

Restaurace Hodovna

Skalná, Západočeské lázně