Úvod > Aktuality > Tradiční Francouzský trh nabízí na Kampě vybrané pochoutky

Tradiční Francouzský trh nabízí na Kampě vybrané pochoutky

Vydáno 15. července 2020 Gurmánská turistika
Ve dnech od 14. do 19. července 2020 se náměstí Na Kampě již potřinácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem. Zážitky budou umocněny poslechem francouzských melodií a živých vystoupení.

Francouzský trh KampaMalebné náměstí Na Kampě se na pět dní promění v rušnou francouzskou čtvrť a bude lákat kolemjdoucí omamnou vůní lokálních delikates, jakými jsou například burgundští hlemýždi, ústřice, speciality z oblasti Limousin, slané koláčky, báječné dorty a bretaňské palačinky. Připravené pochoutky doplní široká nabídka aromatických sýrů a jedinečných uzenin, které ideálně doplní ochutnávku francouzských vín proslavených značek.

Francouzský trh v rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě koná každý den od 10:00 do 22:00 hodin. Představí se zde prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit.

Francouzský trhNebudou chybět ani noví vystavovatelé. Poprvé se představí aperitiv Lillet z oblasti Bordeaux, který má ambice stát se drinkem letošního léta. Jeho hlavní zbraní je vytříbená chuť kombinující výtečná vína s ovocnými složkami. K ochutnání budou také bramborové koláče typické pro oblast Limousin a vystavovatelé francouzského vína poprvé nabídnou návštěvníkům své bio produkty.

Po celou dobu konání trhu se budou na Kampě rozléhat francouzské melodie a rytmy. O jedinečný zážitek se postará celá řada hudebních vystoupení. Ve čtvrtek 15. července potěší návštěvníky ve 13:30 Nina Rosa a od 17:00 Hot Sisters. V sobotu 18. července se mohou hosté nechat unášet tóny klasické hudby, kterou později doplní moderní takty francouzské skupiny Polemic Incredible.

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.