Úvod > Aktuality > Tradiční Francouzský trh nabídne na Kampě vybrané pochoutky

Tradiční Francouzský trh nabídne na Kampě vybrané pochoutky

Vydáno 9. července 2019 Gurmánská turistika
Ve dnech od 10. do 14. července 2019 se náměstí Na Kampě již pojedenácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem. Zážitky budou umocněny poslechem francouzských melodií a živých vystoupení.

Francouzský trh KampaMalebné náměstí Na Kampě se na pět dní promění v rušnou francouzskou čtvrť a bude lákat kolemjdoucí omamnou vůní lokálních delikates, jakými jsou například burgundští hlemýždi, mořské mušle a bretaňské palačinky. Připravené pochoutky doplní široká nabídka aromatických sýrů a jedinečných uzenin, které ideálně doplní ochutnávku francouzských vín proslavených značek.

Francouzský trh v rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě koná každý den od 10:00 do 21:00 hodin. Představí se zde prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit.
 
Francouzský trhDíky vynalézavému systému o něco menších stánků letos na trhu přivítáte nové vystavovatele. Tento rok se prvně zúčastní Mon Crémant, který nabídne široký výběr šumivých vín ze všech možných regionů (Alsasko, Burgundsko, Jura, Loire, Limoux, Savoie a možná Bordelais) a to od extra suchého vína až po polosuché. Pekárna No Stress nabídne výběr francouzských koláčů a široký sortiment pečiva a chleba. Letos poprvé bude na Francouzském trhu cukrárna Millième, která představí slavné klasické makronky či tartaletky nejrůznějších chutí s nejčistší francouzskou tradicí. Poslední novinkou bude stánek určený výhradně ústřicím. Le Marché – Tučné a zdravé, vám každý den nabídne výběr čerstvých, speciálních nebo jemných ústřic z Normandie nebo Bretaně.

Celých pět dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. Poprvé vystoupí kvarteto "Les doigts Tordus" z Auvergne. Mezi další hudebníky bude patřit Trio Romana Pokorného a jazzové duo Ondřeje Stveračka.

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.