Úvod > Aktuality > Tradiční Francouzský trh nabízí na Kampě vybrané pochoutky
Tradiční Francouzský trh nabízí na Kampě vybrané pochoutky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Tradiční Francouzský trh nabízí na Kampě vybrané pochoutky

Vydáno 13. července 2021
Ve dnech od 13. do 18. července 2021 se náměstí Na Kampě již počtrnácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem. Zážitky budou umocněny poslechem francouzských melodií a živých vystoupení.

Francouzský trh KampaMalebné náměstí Na Kampě se na pět dní promění v rušnou francouzskou čtvrť a bude lákat kolemjdoucí omamnou vůní lokálních delikates, jakými jsou například burgundští hlemýždi, ústřice, speciality z oblasti Limousin, slané koláčky, báječné dorty a bretaňské palačinky. Připravené pochoutky doplní široká nabídka aromatických sýrů a jedinečných uzenin, které ideálně doplní ochutnávku francouzských vín proslavených značek.

Francouzský trh se, v rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, na Kampě koná každý den od 10:00 do 22:00 hodin. Představí se zde prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit.

Francouzský trhVedle oblíbených prodejců autentických francouzských produktů se na trh tento rok zařadí dva noví vystavovatelé s českými a francouzskými kulinářskými specialitami. První stánek bude nabízet kachní delikatesy z regionu Toulouse a jihovýchodní Francie, druhý představí olivové pochoutky v kombinaci s česnekem, chilli a provensálským kořením. Nabídka dobrého jídla bude samozřejmě doplněna o nabídku vynikajících francouzských vín. Letos se návštěvníci mohou těšit na věhlasný šampaňský dům Veuve Clicquot. U stánku bude posezení, kde si hosté budou moci vychutnat skleničku šampaňského nebo speciální koktejly na bází šampaňského.

Po celou dobu konání trhu se budou na Kampě rozléhat francouzské melodie a rytmy. O jedinečný zážitek se postará celá řada hudebních vystoupení. V úterý 13. července potěší návštěvníky v 11:00 Renata Bilač ve středu 14. července od 17:00 zpěvačka Radka Fischerová. O víkendu se můžeet těšit na Classic Quartet a Baru Klarovou, uskupení Pragason, Azyzah Theatre nebo Justina Lavashe.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.