!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Festival pouličního divadla Za dveřmi míří do Prahy

Festival pouličního divadla Za dveřmi míří do Prahy

Vydáno 14. července 2019 Zážitky
Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už pojedenácté netradiční divadelní podívanou - na 40 divadelních a hudebních představení, performance, loutkoviště, kabinet kuriozit, workshopy, program pro děti nebo tančírnu. V týdnu od 15. do 18. července 2019 zavítejte na Výstaviště Praha Holešovice a jeho okolí. Vstup na festival je zdarma.

Poluiční dovadlo VýstavištěAkrobati, herci, performeři i hudebníci oživí holešovické Výstaviště a okolí druhý červencový týden. Bude se tu konat jubilejní 11. ročník Pražského festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Jako obvykle se můžete těšit na hvězdy pouličního divadla z celého světa a na nejlepší českou tvorbu.
 
Od pondělí do čtvrtka se v areálu Výstaviště představí umělci z nejrůznějších koutů světa. Do české metropole přijede dívčí skupina Sisus z Finska - těšte se na energickou humornou show Mosh Split, akrobacii v 10 metrové výšce, lana, hrazdy a houpací trapézy. Z Německa dorazí Bängditos theater s představením Johnny's Stuntshow.

krutý krtekChcete zažít divadlo tak trochu jinak? Organizátoři festivalu se spojili s Krutým krtkem a během dvou festivalových dní (17. a 18.7.) budete moct vyrazit na Expedici - divadelně dobrodružnou bojovku o samizdatu. Konspirační byty a schůzky, mrtvé schránky, tajné spojky, šifrované vzkazy a záznamy... Zažijte atmosféru samizdatu na chvíli i vy. Bojovka je určená pro skupiny 3-5 hráčů, část vstupného půjde na fungování knihovny československé exilové a samizdatové literatury. Hra vás vtáhne do světa, kde svoboda slova je jen tiché přání a kde každá kniha, každé slovo podléhá cenzurnímu dohledu. Buďte proto opatrní a důkladně zvažujte, s kým se dělíte o svá tajemství.

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.