Úvod > Aktuality > Sedlec u Mikulova nabízí letní cykloprojižďku po Moravských vinařských stezkách

Sedlec u Mikulova nabízí letní cykloprojižďku po Moravských vinařských stezkách

Vydáno 17. července 2019 Letní sporty
V sobotu 20. července se v Sedlci u Mikulova koná už tradiční Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska. Jedná se o cyklovýlet ze seriálu Krajem vína 2019. Výlet je sice určený pro cyklisty, ale můžete se ho zúčastnit i jako pěší turisté, zvládnou ho i rodiny s dětmi! Registrace účastníků bude otevřena od 9:00 do 11:00 hodin.
Cyklisté Krajem vínaNa jednu ze tří tras Letního putování po vinařských stezkách se účastníci mohou vydat v sobotu 20. července 2019 mezi 9. a 11. hodinou ze startu v Sedleci u Mikulova. Cíl je tamtéž a pro všechny, kteří výlet zdárně absolvují, se tu odpoledne a večer pořádá kulturní program s ochutnávkou vín. Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska si mohou vychutnat všichni od nadšených cyklistů přes ty občasné až po pěší turisty. Na startu si účastníci vyberou trasu podle svých preferencí a schopností. Zvolit můžou dlouhou cyklistickou trasu, na které ujedou 43 km. Pořadatelé však myslí i na rekreační cyklisty nebo rodiny s dětmi a připravili pro ně zkrácenou verzi, která měří 26 km. Turisté bez kol pěšky ujdou 13 km. Startovní balíček stojí na místě 160 Kč, koupit ho ale lze také v předprodeji na e-shopu za zvýhodněnou cenu 140 Kč.

Chrám GráciíAť už si vyberete jakoukoliv trasu, čeká na vás spousta zajímavých zastávek. Na cestě ze Sedlece přes Hlohovec, Lednici, Bulhary a okolí Mikulova poznáte nejen nádhernou vinařskou krajinu, malebné sklepní uličky a příjemná zastavení u Chrámu Tří Grácií nebo na Janově hradě. Mikulovsko zažijete všemi smysly a ochutnáte i místní speciality, například tradiční hlohovecké plesné tašky. Na Farmě Nesyt si pochutnáte na jehněčích specialitách a Farma Pálava připraví pochoutky v podobě kozích i kravských sýrů. Na jednotlivých zastávkách putování je také možné sbírat razítka do cyklopasu, který dostanete na startu. V cíli se z odevzdaných vyplněných cyklopasů losují výherci cen v podobě vín zúčastněných vinařů a cyklodoplňků. Hlavní výhrou je cena generálního partnera akce, České spořitelny – pobytový balíček pro dva v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni.

Cíl Putování je opět v Sedleci, v areálu vinařství Sedlecká vína. Po výletě vás navíc čeká i ochutnávka vín, k zakousnutí budou připravené grilované speciality. Probíhat zde také bude Benátská noc s hudebním programem. Druhý den ráno pak mohou zájemci vyrazit do Mikulova na veřejnou snídani v rámci Festivalu národů Podyjí.
Výlety na kole krajem vína po Moravských vinařských stezkách

Výlety na kole krajem vína po Moravských vinařských stezkách

Vinařské stezky na jihu Moravy jsou unikátní! Více než tisíc kilometrů dlouhá síť značených cyklistických tras protkává území všech jihomoravských vinařských oblastí.

Chrám Tří Grácií v Lednicko-valtickém areálu

Chrám Tří Grácií v Lednicko-valtickém areálu

Asi 5 km severovýchodně od Valtic se nachází Chrám tří Grácií. Leží na červené turistické trase, která spojuje Valtice s Lednicí a dále pokračuje k Novomlýnským nádržím. Interiér je veřejnosti nepřístupný.

Janův hrad v Lednici

Janův hrad v Lednici

Zříceniny podtrhují tajemnou atmosféru romantického parku v Lednici. Projděte si oba prohlídkové okruhy a představte si ty bujaré oslavy dobrého lovu, pány holedbající se svými úlovky a dámy tančící v přepychových róbách.

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Farma Pálava - sýrárna v srdci Pálavy

Farma Pálava - sýrárna v srdci Pálavy

Sýrárna v samém srdci Pálavy je otevřena od roku 2014 a je zaměřena na výrobu kravských a kozích sýrů. Dále farma nabízí doplňkový sortiment, jako Pálavský Pařák, či vynikající syrovátku.

Sedlecká vína - vína s kapkou poezie

Sedlecká vína - vína s kapkou poezie

Vína ze ZD Sedlec u Mikulova se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova největšího moravského rybníku Nesyt. O jejich kvalitě svědčí i to, že se podávají na významných státních událostech.