Úvod > Aktuality > Galerie GASK v Kutné Hoře slaví již 8. narozeniny
Kultura

Galerie GASK v Kutné Hoře slaví již 8. narozeniny

  • Vydáno8. května 2018
V sobotu 12. května oslaví GASK 8. narozeniny a pro své příznivce připravil zajímavý doprovodný program. Během dersniáže výstavy Pokus o překonání hranice od Dany Puchnarové proběhne panelová diskuse a od 15.00 hodin zahrají manželé Irena a Vojtěch Havlovi, držitelé Českého lva pro rok 2017 za nejlepší hudbu.

V sobotu 12. května zavítají do GASK na 8. narozeniny galerie vzácní hosté.

Od 10:00 hod. budete mít příležitost zapojit se do workshopu moderní výšivky s umělkyní Evou Adamcovou.

Vyšijte si svůj momentální stav mysli a odpoutejte se od všedních dnů. Naladěni a inspirováni díly z výstavy Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence, zasedneme k vyšívacím bubínkům
a vytvoříme vlastní dílo. Na výběr budou různé podklady i barevné bavlnky, kterými pokryjeme plochu vyšívacího bubínku v duchu ztvárnění vlastního pocitu. Výsledným dílem se stane abstraktní „obraz“ jako památka na náladu jednoho dne. Workshop je určený pro začátečníky i pokročilé, pod vedením umělkyně Evy Adamcové aka Steh-by-steh.

Místo setkání: Ateliér LC GASK; délka programu: 240 minut; cena: 200 Kč (rezervace nejpozději 2 dny předem na bartosova@gask.cz  nebo 702 045 215; hasalova@gask.cz nebo 725 607 395).

V 14:00 hod. bude připravena dernisáž výstavy Dany Puchnarové Pokus o překonání hranice – proběhne panelová diskuse (nejen) na téma možností výkladu výtvarného umění. A na 15:00 hod. je připraven koncert – Irena a Vojtěch Havlovi, nositelé Českého lva za hudbu k filmu Křižáček.

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Areál bývalé jezuitské koleje je součástí městské památkové rezervace. Rozsáhlý prostor, do nedávné doby pokrytý asfaltem, je přeměněn na městský park s otevřenými travnatými plochami a bohatou výsadbou, kde naleznete nový mobiliář, vodní schody, místo na piknik i prostor pro kulturní akce.

Královské stříbření Kutné Hory 2023

24.6.
25.6.
Královské stříbření Kutné Hory 2023

Znovu se otevírají brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města. Přijíždí král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Královské stříbření Kutné Hory bylo pro rok 2022 zrušeno a uskuteční se opět až v roce 2023.

Další aktuality