Úvod > Kalendář akcí > Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence
Výstavy

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Kdy 2. prosinec 2017 16:002. prosinec 2020 18:00
Srdečně zveme na zcela aktualizovanou podobu stálé expozice.
Již třetí rok běží se stálá expozice GASK „Stavy mysli / Za obrazem“, jedinečně koncipována sbírková prezentace, která v roce 2015 vyhrála prestižní národní cenu Gloria musaealis. Na začátku prosince minulého roku se expozice představila v zcela aktualizované podobě.

Vedle řady obměn sbírkových děl je expozice obohacena novými dlouhodobými zápůjčkami a nově vybranými aforismy k jednotlivým okruhům. Jde také o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak, než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu. Jde například o prostorovou instalaci či elektronická média, tvůrčí prostředky bytostně spjaté s dnešní tvůrčí citlivostí.

Expozice „Stavy mysli“ se vyvíjí v úzké spolupráci s Lektorským centrem GASK; v rámci jeho programu „GASK bez bariér“ LC GASK připravilo pro inovovanou expozici rozšířený soubor haptických přepisů vystavených obrazů pro slabozraké a nevidomé návštěvníky a také audio průvodce stálou expozicí a jezuitskou kolejí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí