Úvod > Co chcete dělat? > Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře
Příroda

Zahrady u Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Areál bývalé jezuitské koleje je součástí městské památkové rezervace. Rozsáhlý prostor, do nedávné doby pokrytý asfaltem, je přeměněn na městský park s otevřenými travnatými plochami a bohatou výsadbou, kde naleznete nový mobiliář, vodní schody, místo na piknik i prostor pro kulturní akce.
Zahrady u Jezuitské koleje v centru Kutné Hory  jsou volně přístupné. Revitalizovaný prostor se proměnil v park, kde se budou odehrávat kulturní a společenské akce. GASK, která má v přilehlé někdejší Jezuitské koleji své expozice, v zahradách počítá s výstavami, ale také s pikniky, kurátoři ale nezapomínají ani na umění pod širým nebem.
 
Architektonické prvky v kombinaci s vodní plochou jako jsou vodní schody a přírodní amfiteátr, doplňují vybavení parku a zpříjemňují zde pobyt. Otevřenost areálu a jeho dobrá přístupnost je umožněna řadou vstupů, z nichž nejvýznamnější je nové schodiště přiléhající ke stěnám bastionu na jižní straně areálu. Bastion je upraven tak, aby umožňoval pohyb po jednotlivých výškových úrovních s možností zastavení a pozorování okolí. V masivu bastionu naleznete veřejné toalety výtvarně pojaté ve stylu slavných stříbrných dolů. Pro zajištění parkování osobních automobilů návštěvníků areálu je upravena budova bývalé jízdárny na severní straně. 
 
Další zajímavostí zahrad je výstavba ukázkové vinice s použitím u nás již téměř zapomenuté odrůdy v kombinaci s nově vyšlechtěnými sortami. V zahradách se dále nachází vyhlídka směrem k chrámu sv. Barbory. V minulosti byl prostor zahrad této význačné kulturní památky znehodnocen stavbou různých projektů a sloužil také jako parkoviště. Během revitalizace mu však byla navrácen a jeho původní odpočinková funkce.

Zobrazit více

Provozovatel

Galerie středočeského kraje - GASK

Barborská 51 – 53
284 01 Kutná Hora
Tel.:
+420 725 377 433
Email:
info@gask.cz
WWW:
www.gask.cz
GPS:
49,946276 15,264061
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Art Gallery Café v Kutné Hoře

Art Gallery Café v Kutné Hoře

Kutná Hora, Středočeský kraj
Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Středočeský kraj
Cafe Dačický

Cafe Dačický

Kutná Hora, Středočeský kraj