Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň oživí řeč květin
Zámek Loučeň oživí řeč květin
"> "> "> "> Zámek Loucen oživí cinkot zbraní i kouzlo dvorních dam "> "> "> ">
Památky

Zámek Loučeň oživí řeč květin

  • Vydáno28. dubna 2022
Netradiční prohlídka loučeňského zámku, kdy vás zámkem kromě člena knížecí rodiny provedou také květiny, to je Květ(n)omluva, která bude v interiérech probíhat od 30. dubna do 5. června 2022. A májovou Květ(n)omluvou bude žít i zámecký park. Příchozí zde čeká zábavné putování "Za květinami celého světa".

Zámek LoučeňKvěten je měsícem lásky. O té při prohlídkách zámku Loučeň průvodci často vypráví. Od 30. dubna do 5. června budou příběhy ze zámeckého života kromě průvodců vyprávět i květiny. Na loučeňský zámek totiž dorazí květomluva. Každá z nich vypráví svůj jedinečný příběh a v doprovodu knížecího komorníka, kněžny Marie nebo samotného knížete Alexandra se můžete těšit na krásný zážitek!

Píšete si se svými blízkými vzkazy? Na papírek na ledničku, na stůl, na nástěnku, nebo pomocí mobilu či tabletu? A víte, že myšlenky, vzkazy nebo city můžete vyjádřit i prostřednictvím květin? V minulosti se tak konalo v mnohem větší míře a tak se správci zámku rozhodli květomluvu ukázat i svým návštěvníkům prostřednictvím prohlídek nazvaných Květ(n)omluva.

kyticeJaké vzkazy si mezi sebou posílali kníže Alexandr a kněžna Marie, kteří spolu strávili 59 let společného života? Nebo princ Erich s kněžnou Gabrielou, kteří spolu měli devět dětí? A týká se květomluva jen lásky, nebo toho můžete květinami vyjádřit mnohem více? Možná vás překvapí, co už o květomluvě víte, a ještě více to, co o ní zatím netušíte. Prohlídky zámku vse konají e všední dny ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin, o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Vstupné na zámek stojí 220 Kč, do zámeckého parku s labyrintáriem 160 Kč.
 

Květ(n)omluva i v parku

Labytinty loučeňKvět(n)omluvou bude v máji žít i krásný zámecký park. Zájemci si mohou v květnu užít zábavné putování "Za květinami celého světa". Na zámku pro vás vybrali květiny ze sedmi míst světa. Při příchodu dostanete speciální květinovou mapku, při putování budete řešit tajenku, dozvíte se zajímavosti ze života květin a na závěr si odnesete originální dárek od naší zámecké květinové víly Jiřinky, který vás jistě bude těšit ještě dlouho po návštěvě zámku Loučeň. Park s labyrinty je otevřen každý den – ve všední dny od 9:00 do 18:30 hodin, o víkendech až do 20:00 hodin.
Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality