Úvod > Aktuality > Farmáři se vracejí na trhy. V Praze budou prodávat několikrát v týdnu
Farmáři se vracejí na trhy. V Praze budou prodávat několikrát v týdnu
"> "> ">

Farmáři se vracejí na trhy. V Praze budou prodávat několikrát v týdnu

Vydáno 16. dubna 2020 Gurmánská turistika
Vláda ustupuje v několika vlnách od plošných restrikcí zavedených kvůli koronavirové pandemii - první uvolnění čeká Česko už 20. dubna. Jedním z prvních kroků bude obnovení prodeje na farmářských trzích. Po více než měsíční odstávce se po celé republice koncem dubna znovuotevřou zákazníkům.
farmáiřské trhyPraze nakoupí zákazníci na farmářských trzích na několika místech. Na Kubánském náměstí v Praze 10 budou farmáři prodávat dokonce třikrát v týdnu. První trhy v tomto mimořádném režimu se budou konat 25. dubna na Náplavce a na Kubáni a pak 2. května na Heřmaňáku. Co se frekvence konání trhů týče, od 25. dubna budou farmáři zákazníkům k dispozici v běžném režimu, tedy farmářský trh Kubáň bude otevřený v úterý, čtvrtek a sobotu, trhy Heřmaňák a Náplavka v sobotu.

Farmářské trhy budou provázet přísná hygienická pravidla. Mezi ně patří například bezpečné dvoumetrové odstupy mezi zákazníky, odstupy mezi jednotlivými stánky, každý stánek bude mít omyvatelný a dezinfikovatelný pult s dezinfekcí, která bude k dispozici i zákazníkům. Roušky budou samozřejmě povinné pro všechny. Každý nakupující bude k výdejnímu pultu přistupovat samostatně, jako například v bankách anebo na poště.

farmářské trhyZmizí občerstvení, posezení i pouliční umělci, jídlo si zákazníci musejí odnést domů. Na Kubáni by mohlo být 10 až 15 stánků, na Heřmaňáku zhruba stejný počet a na Náplavce kolem 60 stánků. V první fázi budou prodejci nabízet především základní potraviny, tedy pekárenské, masné a uzenářské výrobky, vejce a čerstvé ryby, uskladněné ovoce, především jablka, uskladněnou kořenovou zeleninu a brambory, mléčné výrobky a také první čerstvé bylinky, saláty, ředkvičky, pažitku a špenát. Postupně budeme přidávat doplňková řemesla a pak i občerstvení, ovšem výhradně k odnosu domů, jako to mají například restaurační "okénka".

Součástí trhů nebudou žádné takzvané komunitní prvky, tedy židle, stolky ani hudba. K běžnému provozu by se trhy mohly vrátit začátkem prázdnin.
Farmářské trhy na Kubáni

25.4.
31.12.
Farmářské trhy na Kubáni

První trh po přestávce vypukne na farmářském trhu na Kubáni v sobotu 25. dubna.

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

25.4.
31.12.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště.

Trhy na Heřmaňáku

2.5.
19.12.
Trhy na Heřmaňáku

Malý farmářský trh na Řezáčově náměstí. Výjimečný je tím, že na něm nenajdete žádné mikrotenové sáčky ani igelitové tašky. Na zeleninu a ovoce vám zapůjčí proutěný koš a po zvážení si uložíte do svých obalů, nebo papírových sáčků...

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.