!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Filmový Kinobus opět vyjíždí do pražských ulic
Filmový Kinobus opět vyjíždí do pražských ulic
"> ">
Kultura

Filmový Kinobus opět vyjíždí do pražských ulic

Vydáno 15. června 2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy odstartuje v pondělí 17. června 2019 už 12. ročník tradičního letního filmového turné prostřednictvím mobilního kina s názvem Kinobus. Až do 5. září 2019 objede Prahu a nabídne divákům zdarma ve 13 lokalitách 23 zajímavých filmů české i zahraniční produkce.
KinobusLetošní filmový kinobus postupně projíždí Prahu a tentokrát startuje v Klánovicích, v ulici V Soudním. Každý den bude na programu jeden celovečerní film z tuzemské produkce, v rámci každého stanoviště Kinobus vždy připraví čtyři filmové večery.

Během léta se návštěvníci, vždy od pondělí do čtvrtka, dočkají bohaté porce komedií, chybět však nebudou ani vážnější témata. Projekce filmů začne vždy po setmění, mezi 20:30 a 21:45 hodinou. DPP na léto připravil pro zájemce celkem 52 promítání, na každém nabízí až 200 míst k sezení. Z českých filmů stojí za zhlédnutí Úsměvy smutných mužů, Všichni moji blízcí, Hastrman, Po čem muži touží nebo Cena za štěstí. Z těch amerických si publikum najdou třeba snímky Ticho před bouří, Dogman či Psí domov. Z evropského filmu bude k vidění francouzská komedie Léto All Exclusive nebo německé drama Spolu to dáme. Vstup je tradičně zdarma!

Kinobusem je bývalý linkový autobus Karosa B732. Ten v roce 2008 končil svou službu na lince č. 212 a prošel generální opravou. Vejde se do něj nafukovací promítací plocha o rozměru 8 x 4 metry, lavice pro diváky, deky pro případné chladné počasí a občerstvení.