Úvod > Aktuality > Tipy na koupání v Praze: většina pražských koupališť má otevřeno

Tipy na koupání v Praze: většina pražských koupališť má otevřeno

Vydáno 11. června 2019 Letní sporty
Teplé letní počasí, zvlášť v rozpálené metropoli, láká k vodě. Přemýšlíte o tom, na jaké koupaliště se v Praze vydat? Zchladit se můžete hned na několika místech, portál Kudy z nudy vám poradí, jaká koupaliště jsou otevřená a kde si užijete koupání ve venkovních bazénech.

Střešovická Petynka

Většina koupališť a venkovních bazénů je již v provozuVykoupat se můžete například na koupališti Petynka, kde zahájili sezónu 2019 už 1. května. Otevřeno je zde od 7 do 21 hodin, vstupné stojí 160 korun a po 16. hodině 140 Kč. Teplota vody je v těchto dnech 25°C.

Letošní novinkou je na koupališti dětský náramek umožňující neomezený vstup na vybrané atrakce, dva stolní fotbálky nebo nové výdejní místo v gastro zoně. V Petynce také myslí na životní prostředí a snaží se třídit odpad. V gastro zóně se setkáte už jen s bio nádobím ze dřeva.


Koupání i relax v Podolí

Bazén v PodolíPlavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.

V provozu je zde jak venkovní vyhřívaný bazén 33 m, tak i venkovní bazén 50 m. Provoz bazénů je zde denně od 6:00 do 21:45 hodin. Letní vstupenky jsou v prodeji denně od 8:00 do 18:00 hodin. Celodenní vstupné stojí 190 Kč, odpolední od 15:00 do 18:00 je už jen za 140 Kč. Pro slunění jsou zde k dispozici lehátka anebo travnaté plochy, kam je nejlepší přijít s vlastní dekou nebo větší osuškou.
 

Biotopy v Radotíně a na Lhotce

Biotop RadotínBiologicky čisté jezero v Radotíně se talo oblíbeným sportovištěm. Momentálně má voda 25 °C a láká ke koupání ve vodě bez chemických přísad. Otevřeno je zde od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin, celodenní vstupné ve všední den vyjde na 120 Kč, o víkendu pak na 160 Kč. Odpolední koupání je levnější - po 13. hodině 100/120 Kč a po 16. hodině 80/100 Kč.

Velkým hitem se stal i vloni otevřený biotop Lhotka v Praze 4. Pro návštěvníky je zde k dispozici koupací jezero o rozloze 5 570 m2 ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále zde můžete využít šatny, sprchy, WC, klubovnu, stánek s občerstvením. Ke slunění slouží travnaté plochy. Letos se jezero Lhotka otevřelo 1. června a otevřený je denně v týdnu od 10:00 do 18:00 a o víkendu od 9:00 do 18:00. Celodenní vstupné tu stojí 100 Kč, odpolední od 15:00 hodin 80 Kč.
 

Koupání ve Žlutých lázních

Žluté lázněKoupání přímo ve Vltavě? Ve Žlutých lázních v Praze - Braníku to není žádný problém. Vltava je letos ve skvělé kondici. Jako každou sezonu si totiž zdejší provozovatelé nechali laboratorně prověřit vzorky vltavské vody u Žlutých lázní, zda splňuje normy „povrchové vody ke koupání (přírodní koupaliště a vodní plochy ke koupání)“. Vltava prospěla na jedničku, přesněji řečeno na skvělou nulu; průhlednost 1,1 m, vodní květ za 0, znečištění odpady za 0, přírodní zněčištění za 0. Mezi řekami má Vltava vysvědčení premiantky!

Navíc ve Žlutých lázních není nouze o dobré občerstvení a bohatá je i nabídka sportovního vyžití. V nabídce nechybí různá šlapadla, paddleboardy, kajaky, motorové čluny, prostě plavidla mnoha pohonů a tvarů. Večer zde můžete zůstat na letní kino nebo zajímavé hudební pořady. Vstupné do Žlutých lázní stojí 50 Kč, otevřeno je zde od 9:00 až do půlnoci.
 

Nejoblíbenější pražské aquaparky

AquaparkKe koupání lákají také známé bazény a aquaparky. Vodní radovánky si určitě užijete v aquaparku Aquadream Barrandov. Nejmodernější způsob úpravy bazénové vody v ČR zajišťuje hygienicky nezávadnou a čistou vodu, bez zbytečného sycení chemikáliemi. Teplota vody je v plaveckém bazénu 27 až 28°C, v dětském bazénku 32°C, v divoké řece 29°C a ve vířivce (whirlpool) 33°C. Ve venkovním areálu se nachází opalovací louka, venkovní bazén, dětské brouzdaliště a minihřiště, hřiště na beach-volejbal, kuželky, možnost zapůjčení petanque, občerstvení. Otevřeno je denně od 6:00 do 22:00 hodin, v pondělí od 9:00 hodin. Venkovní areál je přístupný do 21:00. Za 100 minut koupání a zábavy na tobogánech, v divoké vodě a relaxačních atrakcích zaplatíte 165 Kč.

ŠutkaPlavecký areál Aquacentru Šutka v Kobylisích návštěvníkům nabízí nejen padesátimetrový krytý bazén, ale téaké vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením a wellness zónu. V letních měsících lze využít venkovní terasu s překrásným výhledem na Prahu. Zde při slunečném počasí můžete na lehátkách nachytat bronz nebo jen odpočívat ve stínu pod slunečníky. Otevřeno je zde denně od 6:00 do 22:00, o víkendu od 10:00 hodin. Vstupné na 80 minut stojí 125 korun.

Aquapark ČestliceMoře zábavy si užijete také ve Vodním světě v Aquaparku Čestlice. Na ploše 9150 m2 vás čeká tolik atrakcí, že nebudete vědět, kterou zkusit první. Svezte se třeba na nejdelším toboganu v ČR, zdolejte divokou řeku anebo se nechte unést laserovou show, kterou nikde jinde neuvidíte. Ve venkovní části si užijete tobogán Crazy Tube s délkou 130 m. Jak už název napovídá, v ní vás čeká pořádně bláznivá jízda. Ozvláštní ji světelné efekty, několik různě barevných částí i pocity zužování trubice! Divoká řeka se mimořádně uzavírá v případě extrémně nepříznivého počasí (déšť, bouřka..) a poklesu teploty pod  15° C. Aquapalace Čestlice má otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin, v pátek a o víkendu do 23:00. Vstupné na tři hodiny stojí 519 korun.
 

Kam za koupáním v okolí Prahy?

Jezero LhotaV okolí Prahy se nachází spousta možností, jak se ochladit v horkých dnech. Pokud vás lákají písečné břehy polabských písníků doporučujeme jezero Lhota, Konětopy, Mlékojedy nebo Sadskou, kdo dá přednost chladivé vodě v bývalých lomech může zajet do Hříměždic nebo Nečína na Příbramsku.

Na začátku léta je krásná voda ke koupání také na přehradách. Na Slapské přehradě najdete písečné či travnaté pláže i koupání mimo civilizaci "na divoko". Mezi vyhlášené lokality patří: Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará a Nová Živohošť, Kobylníky, Županovice, Nebřich, Cholín nebo Roviště.

Na Orlické přehradě je třináct kempů a u nich jsou vetšinou písečné (nebo kamenité) pláže. Kromě koupání se tu dá skvěle také surfovat a na řadě míst si můžete vypůjčit loďky nebo šlapadla. Mezi nejoblíbenější místa ke koupání jsou Popelíky, Trhovky, Radava a Velký Vír.
Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Nádherné přírodní koupání v Kokořínském dole 12 km od Mělníka. Rybník lemují pískovcové skály. Nad osadou Harasov leží hrad postavený ve 14. století.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Plavecký bazén Pražačka

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 16,6 x 8,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.

Koupaliště Petynka na Praze 6

Koupaliště Petynka na Praze 6

Travnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie.

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.

Areál koupaliště Na Stírce v Praze - Kobylisích

Areál koupaliště Na Stírce v Praze - Kobylisích

Areál koupaliště na Stírce nabízí bazén o rozloze 42,5 m x 16,5 m s hloubkou 2,3 m. Najdete zde také bazén pro děti s průměrem 16,5 m a hloubkou 0,8 m s vodním hřibem a skluzavkou.

Koupaliště a skvělé pláže u jezera Lhota

Koupaliště a skvělé pláže u jezera Lhota

Obrovská vodní plocha kousek za Prahou s čistou a teplou vodou, vůně borovic a písečné pláže, ze kterých víc než čtvrtina patří nudistům. Místo, které připomíná moře.

Koupací biotop v Radotíně

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky - bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.

Orlická přehrada

Orlická přehrada

Součástí Vltavské kaskády je přehrada Orlík, která jejíž hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Přehradní nádrž dostala své jméno podle zámku, který kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Lom Hříměždice - ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom Hříměždice - ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom v Hřiměždicích využívali dříve armádní potápěči, dnes je zde oblíbené rekreační místo, kde můžete skákat do vody z výšky až deseti metrů nebo se slunit na molu.

Báječné koupání u hotelu Laguna

Báječné koupání u hotelu Laguna

Pokud hledáte klidné místo na příjemně strávený den u vody, vydejte se na Slapy do obce Nebřich. U hotelu Laguna najdete skrytou neplacenou pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Plavecký areál Šutka byl pro veřejnost otevřen v prosinci roku 2012 a dnes může svým návštěvníkům nabídnout nejen padesátimetrový krytý bazén, ale též vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením a wellness. Areál je plně bezbariérový...

Přehrada Slapy - užijte si koupání i vodní sporty

Přehrada Slapy - užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Žulové lomy u Nečína

Žulové lomy u Nečína

Skupina menších žulových lůmků, které najdete severně od obce Nečín tvoří romantická zákoutí, která již zvábila nejednoho filmaře. Nechází se zde lom Špic s lekníny, Jiraska nebo největší z nečínských lomů - Vančátka.