Úvod > Aktuality > Tipy na koupání v Praze: kde si užít příjemný den na koupališti
koupaliště, léto, kudy z nudy
"> koupaliště, léto, kudy z nudy "> Plavecký bazén Podolí "> Letní koupání "> "> "> Léto na Slapech ">
Letní sporty

Tipy na koupání v Praze: kde si užít příjemný den na koupališti

  • Vydáno25. června 2022
Teplé letní počasí, zvlášť v rozpálené metropoli, láká k vodě. Přemýšlíte o tom, na jaké koupaliště se v Praze vydat? Zchladit se můžete hned na několika místech, portál Kudy z nudy vám poradí, jaká koupaliště jsou k dispozici a kde si užijete koupání ve venkovních bazénech.

Střešovická Petynka

koupaliště PetynkaVykoupat se můžete například na zrenovovaném koupališti Petynka, kde zahájili sezónu 2022 už začátkem května. Otevřeno je zde od 7:00 do 21:00 hodin, vstupné stojí 160 korun a po 16. hodině 180 Kč. Teplota vody je v těchto dnech 25°C. Kromě příjemného koupání si můžete v areálu zajezdit na tobogánu dlouhém 103 metrů, děti potěší aquazorbing, trampolína a dětské čtyřkolky. Na Petynce také myslí na životní prostředí a snaží se třídit odpad. V gastro zóně se setkáte už jen s bio nádobím ze dřeva. Než se na koupání vydáte, prohlédnětet si webové stránky nebo facebook, v případě nepříznivého počasí totiž může být denní otevírací doba upravena.


Koupání i relax v Podolí

bazénPlavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium. V provozu je zde jak venkovní vyhřívaný bazén 33 m, tak i venkovní bazén 50 m. Provoz bazénů zde probíhá denně od 6:00 do 21:45 hodin. Letní vstupenky jsou v prodeji denně od 8:00 do 18:00 hodin. Celodenní vstupné od 8:00 do 15:00 stojí 240 Kč, odpolední od 15:00 do 18:00 je už jen za 180 Kč. Pro slunění jsou zde k dispozici lehátka anebo travnaté plochy, kam je nejlepší přijít s vlastní dekou nebo větší osuškou.
 

Biotopy v Radotíně a na Lhotce

Biotop RadotínBiologicky čisté jezero v Radotíně se stalo oblíbeným sportovištěm. Momentálně má voda 25 °C a láká ke koupání ve vodě bez chemických přísad. Otevřeno je zde od pondělí do neděle od 9:00 do 20:00 hodin, celodenní vstupné vyjde na 150 Kč, na 4 hodiny je to za 100 Kč. Areál biotopu najdete nedaleko radotínské základní školy. V biotopu si zaplavou zdatní plavci a svůj prostor k relaxaci a osvěžení tu naleznou i neplavci.

Velkým hitem se stal biotop Lhotka v Praze 4, otevřený v roce 2019. Pro návštěvníky je zde k dispozici koupací jezero o rozloze 5 570 m2 ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále zde můžete využít šatny, sprchy, WC, klubovnu, stánek s občerstvením. Ke slunění slouží travnaté plochy. Letos se jezero Lhotka otevřelo 1. června a otevřeno je do 15. září denně, v týdnu od 10:00 do 18:00 a o víkendu od 9:00 do 18:00. Celodenní vstupné tu stojí 150 Kč, odpolední od 15:00 hodin 100 Kč.
 

Koupání ve Žlutých lázních

Žluté lázněKoupání přímo ve Vltavě? Ve Žlutých lázních v Praze – Braníku to není žádný problém. Vltava je letos ve skvělé kondici. Jako každou sezonu si totiž zdejší provozovatelé nechali laboratorně prověřit vzorky vltavské vody u Žlutých lázní, zda splňuje normy „povrchové vody ke koupání (přírodní koupaliště a vodní plochy ke koupání)“. Vltava prospěla na jedničku, přesněji řečeno na skvělou nulu; průhlednost 1,1 m, vodní květ za 0, znečištění odpady za 0, přírodní zněčištění za 0. Mezi řekami má Vltava vysvědčení premiantky! Navíc ve Žlutých lázních není nouze o dobré občerstvení a bohatá je i nabídka sportovního vyžití. V nabídce nechybí různá šlapadla, paddleboardy, kajaky, motorové čluny, prostě plavidla mnoha pohonů a tvarů. Večer zde můžete zůstat na letní kino nebo zajímavé hudební pořady. Vstupné do Žlutých lázní stojí 200 Kč, otevřeno je zde od 9:00 až do půlnoci.
 

Nejoblíbenější pražské aquaparky

AquaparkKe koupání lákají také známé bazény a aquaparky. Vodní radovánky si určitě užijete v aquaparku Aquadream Barrandov. Nejmodernější způsob úpravy bazénové vody v ČR zajišťuje hygienicky nezávadnou a čistou vodu, bez zbytečného sycení chemikáliemi. Teplota vody je v plaveckém bazénu 27 až 28°C, v dětském bazénku 32°C, v divoké řece 29°C a ve vířivce (whirlpool) 33°C. Ve venkovním areálu se nachází opalovací louka, venkovní bazén, dětské brouzdaliště a minihřiště, hřiště na beach-volejbal, kuželky, možnost zapůjčení petanque, občerstvení. Otevřeno je denně od 6:00 do 22:00 hodin, v pondělí od 9:00 hodin. Venkovní areál je přístupný do 21:00. Za 100 minut koupání a zábavy na tobogánech, v divoké vodě a relaxačních atrakcích zaplatíte 199 Kč.

ŠutkaPlavecký areál Aquacentru Šutka v Kobylisích návštěvníkům nabízí nejen padesátimetrový krytý bazén, ale téaké vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením a wellness zónu. V letních měsících lze využít venkovní terasu s překrásným výhledem na Prahu. Zde při slunečném počasí můžete na lehátkách nachytat bronz nebo jen odpočívat ve stínu pod slunečníky. Otevřeno je zde denně od 6:00 do 22:00, o víkendu od 10:00 hodin. Vstupné na 80 minut stojí 155 korun.

Aquapark ČestliceMoře zábavy si užijete také ve Vodním světě v Aquaparku Čestlice. Na ploše 9150 m2 vás čeká tolik atrakcí, že nebudete vědět, kterou zkusit první. Svezte se třeba na nejdelším toboganu v ČR, zdolejte divokou řeku anebo se nechte unést laserovou show, kterou nikde jinde neuvidíte. Ve venkovní části si užijete tobogán Crazy Tube s délkou 130 m. Jak už název napovídá, v ní vás čeká pořádně bláznivá jízda. Ozvláštní ji světelné efekty, několik různě barevných částí i pocity zužování trubice! Divoká řeka se mimořádně uzavírá v případě extrémně nepříznivého počasí (déšť, bouřka..) a poklesu teploty pod 15° C. Aquapalace Čestlice má otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin, v pátek a o víkendu do 23:00. Vstupné na tři hodiny stojí 899 korun, celodenní pak 999 Kč.
 

Kam za koupáním v okolí Prahy?

Jezero LhotaV okolí Prahy se nachází spousta možností, jak se ochladit v horkých dnech. Pokud vás lákají písečné břehy polabských písníků doporučujeme jezero Lhota, Konětopy, Mlékojedy nebo Sadskou, kdo dá přednost chladivé vodě v bývalých lomech může zajet do Hříměždic nebo Nečína na Příbramsku.

Na začátku léta je krásná voda ke koupání také na přehradách. Na Slapské přehradě najdete písečné či travnaté pláže i koupání mimo civilizaci "na divoko". Mezi vyhlášené lokality patří: Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará a Nová Živohošť, Kobylníky, Županovice, Nebřich, Cholín nebo Roviště. Na Orlické přehradě je třináct kempů a u nich jsou vetšinou písečné (nebo kamenité) pláže. Kromě koupání se tu dá skvěle také surfovat a na řadě míst si můžete vypůjčit loďky nebo šlapadla. Mezi nejoblíbenější místa ke koupání jsou Popelíky, Trhovky, Radava a Velký Vír.
Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Koupací biotop v Radotíně

Koupací biotop v Radotíně

Biotopové koupaliště v Radotíně tvoří umělá vodní nádrž s přírodním vzhledem, která se čistí biologicky – bez chemie, pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Koupání je vhodné nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i pro alergiky, kterým by chlór v klasickém koupališti vadil.

Koupaliště Petynka na Praze 6

Koupaliště Petynka na Praze 6

Travnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie.

Areál koupaliště Na Stírce v Praze – Kobylisích

Areál koupaliště Na Stírce v Praze – Kobylisích

Areál koupaliště na Stírce nabízí bazén o rozloze 42,5 m x 16,5 m s hloubkou 2,3 m. Najdete zde také bazén pro děti s průměrem 16,5 m a hloubkou 0,8 m s vodním hřibem a skluzavkou.

Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Plavecký bazén Pražačka

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 26 x 14,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.

Koupaliště a skvělé pláže u jezera Lhota

Koupaliště a skvělé pláže u jezera Lhota

Obrovská vodní plocha kousek za Prahou s čistou a teplou vodou, vůně borovic a písečné pláže, ze kterých víc než čtvrtina patří nudistům. Místo, které připomíná moře.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Nádherné přírodní koupání v Kokořínském dole 12 km od Mělníka. Rybník lemují pískovcové skály. Nad osadou Harasov leží hrad postavený ve 14. století.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Aquapark Aquacentra Šutka nabízí mnoho atrakcí, zábavy a jiných lákadel, které si zamilujete! V aquaparku naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, divokou řeku, dětské brouzdaliště pro nejmenší, relaxační bazén a vířivku nabízející příjemný relax.

Báječné koupání u hotelu Laguna

Báječné koupání u hotelu Laguna

Pokud hledáte klidné místo na příjemně strávený den u vody, vydejte se na Slapy do obce Nebřich. U hotelu Laguna najdete skrytou neplacenou pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Orlická přehrada neboli Orlík

Orlická přehrada neboli Orlík

Součástí Vltavské kaskády je přehrada Orlík, která jejíž hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Přehradní nádrž dostala své jméno podle zámku, který kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.

Žulové lomy u Nečína

Žulové lomy u Nečína

Skupina menších žulových lůmků, které najdete severně od obce Nečín tvoří romantická zákoutí, která již zvábila nejednoho filmaře. Nechází se zde lom Špic s lekníny, Jiraska nebo největší z nečínských lomů – Vančátka.

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom Hříměždice – ráj pro milovníky skoků z výšky

Lom v Hřiměždicích využívali dříve armádní potápěči, dnes je zde oblíbené rekreační místo, kde můžete skákat do vody z výšky až deseti metrů nebo se slunit na molu.