Úvod > Aktuality > Sedmý ročník Festivalu Spectaculare probíhá v Praze
Sedmý ročník Festivalu Spectaculare probíhá v Praze
"> "> "> "> "> Rootless Root "> "> Lenka Dusilová "> "> Brandt Brauer Frick
Kultura

Sedmý ročník Festivalu Spectaculare probíhá v Praze

  • Vydáno25. února 2020
Sedmý ročník audiovizuálního festivalu Spectaculare se v roce 2020 koná mezi 23. únorem a 18. dubnem 2020 na několika místech Prahy – v Paláci Akropolis, v divadle Archa, Divadle X, Centru architektury a městského plánování na Vyšehradě nebo v Biu Oko.
KellyMoranFestival Spectaculare tradičně propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury. Dramaturgie se pohybuje na pomezí současné elektronické i akustické hudby, soudobé vážné hudby, nejnovější podoby ambientu, post-rocku, jazzu, ale i propojení s pohybovým divadlem či scénickým tancem.

festival spectacularBěhem festivalu se představí Anton Corbijn – fotograf, režisér a audiovizuální umělc z Holandska, Portico Quartet Zabelov Group – kapela z východního Londýna, lotyšští Labrys, americkou skladatelku a multiinstrumentalistku Kelly Moran, anglická zpěvačka, kytaristka a autorka písní Polly Jean Harvey, skladatel a producent Taylor Deupree z New Yorku a německý producent Christian Löffler.

Součástí akce jsou též workshopy, výstavy a filmové projekce. Vstupenky pořídíte za 150 korun.
Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.

Divadlo Archa – scéna pro současné umění

Divadlo Archa – scéna pro současné umění

Divadlo Archa bylo otevřeno v roce 1994. Svou výjimečnou dramaturgií, inovativními projekty přesahující umělecké žánry i nadstandardním technickým zázemím si Archa nejen v České republice získala pověst významné progresivní scény.

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Futurum Music Bar v Praze

Futurum Music Bar v Praze

Futurum Music Bar je podnik s okouzlujícím designem, dobrým zvukem a soudobou atmosférou. Rozhodně stojí za návštěvu!