Úvod > Co chcete dělat? > The Chemistry Gallery v Praze – díla současných mladých umělců
Kultura

The Chemistry Gallery v Praze – díla současných mladých umělců

The Chemistry Gallery je mladá dynamická kreativní instituce určená pro seriózní komerční a odbornou prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak ze zahraničí. Aktuálně galerie hledá nové prostory.

V současnosti hledá galerie své nové působiště.

Cílem The Chemistry Gallery v pražských Holešovicích je přispět k vzájemnému porozumění a interakci mezi světem současného vizuálního umění a veřejností a vyvolat tak zájem o mladé moderní umění a nové umělecké trendy, hnutí či tvůrčí koncepty.

Filosofií The Chemistry Gallery je systematická, dlouhodobá podpora a spolupráce s vybranými mladými umělci. V rámci vlastní kurátorské činnosti The Chemistry Gallery vyhledává talentované umělce napříč uměleckými žánry a médii uměleckého vyjádření, se kterými buduje a rozvíjí uměleckou spolupráci, výstavní činnost a odbornou kritickou reflexi jejich umělecké tvorby.
 

Svou činnost soustředí The Chemistry Gallery do třech základních piliřů:

  • prezentace současného moderního umění (malba, socha, fotografie)
  • pořádání workshopů a tématických akcí  a seminářů
  • pronájem uměleckých děl a prostor
     

Prostor The Chemistry Gallery a jeho jedinečné a flexibilní prostředí umožňuje pořádání jak samostatných výstav, aukcí, workshopů a umělecky zaměřených projektů,  tak i firemních prezentací a společenských setkání.