Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Ponec – divalo pro tanec
Kultura

Ponec – divalo pro tanec

Jsme kreativním prostorem na rozhraní dolního Žižkova a Karlína, zázemím pro umělce*kyně i širokou veřejnost. Jsme prostorem pro kreativitu, setkávání a dialog pro všechny – od dospělých, přes děti, teenagery, celé rodiny, seniory, školní skupiny i lidi prchající před válkou.
Pro dospělé diváky*čky s otevřenou myslí
Současný tanec, pohybové divadlo, žánrové přesahy, nová média. Svoboda tvorby i svoboda vnímání. PONEC je divadlem, kde jsou vítány všechny divácké reakce. Divadlem, kde můžete být, kým potřebujete.

Nechcete jen přihlížet?
Každou středu v 19 hodin otevíráme dveře všem bez rozdílu věku a zkušeností na otevřených lekcích contemporary. Každou provází jiný*á umělec*kyně a každá tak přináší jiný pohled na současný tanec. Je jen na vás, kolika se budete chtít zúčastnit. Pro děti jsou určeny tanečně-pohybové lekce Dětského studia. Za doprovodu živé hudby probíhají každou středu od října do května.

Pro seniory*ky
O středečních odpolednech pořádáme pravidelné pohybově hlasové dílny pro starší, které nabízí příjemnou fyzickou aktivitu i nové umělecké prožitky. Účast na dílnách je zdarma a nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti. Zapojit se můžete kdykoli do konce listopadu, od prosince se skupina schází ve stálém složení.

Pro mámy – táty – babičky – dědy
Říká se, že to nejcennější, co můžeme dětem darovat, je čas. Říká se i to, že dny s dětmi jsou dlouhé (a roky krátké). Myslíme na obojí. O sobotách, nedělích a pondělních dopolednech u nás můžete prožít smysluplný čas s dětmi od 1 do 12 let. Pro blízké starších dětí (12+) pak nabízíme programovou linii Family friendly -  výběr představení na míru tweens, teens a jejich rodičům. Součástí nabídky jsou i zvýhodněné rodinné vstupenky. 

Pro pedagogy*žky MŠ – ZŠ – ZUŠ
Hledáte způsoby jak stmelit kolektiv, podpořit individualitu a posílit sebevědomí vašich žaček*ků, něžně a kreativně je popostrčit z komfortní zóny? Vybírejte z nabídky pro (před)školní kolektivy. Nemusíte kupovat zajíce v pytli, PONEC pedagogům*žkám nabízí možnost představení zhlédnout zdarma předem. A když budete spokojeni, můžeme my začít chodit za vám přímo do školy a budovat dlouhodobější vztahy v rámci projektu Tanec školám.

Pro všechny, kterým válka vzala domov
S vírou v ozdravnou sílu umění nabízíme ukrajinským uprchlicím*kům vstupenky na veškerý program zdarma, organizujeme tvůrčí dílny pro ukrajinské děti ve spřátelených prostorách žižkovských organizací Tep39, Truhlárna a Krenovka, pořádáme pro ně letní tábor. Po uprchlických ubytovnách cestujeme s interaktivním představením Na cestě a Čas dětství v choreografii Yany Reutové (CZ/UA), zveme na ně i do PONCE. Podporujeme autorské projekty Yany Reutové v propojení s českými i ukrajinskými a dalšími umělci v Praze a zapojení ukrajinských tanečnic do mezinárodních projektů (festival TANEC PRAHA aj.). Jsme partnery projektu Moving Borders, který získal podporu programu EU Kreativní Evropa a zkoumá rozvoj práce ukrajinských tanečnic – uprchlic v několika zemích EU.

Od roku 2015 jsme součástí prestižní sítě evropských tanečních domů EDN – European Dancehouse Network. V roce 2022 jsme se zapojili do projektu Dance Well, jehož cílem je skrze současný tanec zvyšovat kvalitu života (nejen) lidí s Parkinsonovou chorobou. Jsme také domovskou scénou festivalů Česká taneční platforma a TANEC PRAHA. Díky SUDOP Real a.s. od léta 2022 disponujeme v sousedním Art Centru Krenovka novým administrativním zázemím a historicky prvním zkušebním sálem – Studiem Krenovka.
 
Provozovatelem PONCE je Tanec Praha z. ú. na základě smlouvy o nájmu prostor nesloužících k bydlení s MČ Praha 3, platné do roku 2031 za finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 3.

Aktuality

Divadelní a taneční festival Bazaar 2024

Závěr března už začíná tradičně patřit nezávislé scéně progresivních umělců ze střední a východní Evropy. Desátý ročník tanečního a divadelního Bazaar Festivalu se uskuteční ve dnech 15. až 25. března na vícero místech v Praze.
Praha 3, Praha

1943 – Československá armáda na východní frontě

V prostorách Armádního muzea Vojenského historického ústavu Praha byla 9. listopadu u příležitosti 80. výročí bojů o Sokolovo a osvobozování Kyjeva zahájena výstava věnovaná formování čs. vojenské jednotky v Sovětském svazu a jejímu bojovému nasazení v průběhu roku 1943.
Praha 3, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Procházka dolním Žižkovem s návštěvou Betlémské kaple

O tom, že Žižkov je svéráznou městskou čtvrtí, asi netřeba nikoho přesvědčovat. Jak se Žižkov proměňoval od poloviny 19. století a v čem vůbec spočívá jeho genius loci?
Praha 3, Praha

Speciální zážitková turistika v pražském metru

V roce 2024 slaví pražské metro jubileum 50 let od zahájení provozu. Jednou z akcí, které při té příležitosti chystá Dopravní podnik hlavního města Prahy, je zážitková turistika – odborná exkurze do zázemí stanice Florenc na trase metra C ve dnech 19. a 20. dubna.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Artcentrum Krenovka

Tanec, literatura, hudba, vizuální umění a divadlo. Usedlost Krenovka ožívá. Zrekonstruovaná kulturní památka v ul. Husitská v Praze otevřela své brány.
Praha, Praha

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.
Praha 3, Praha

Armádní muzeum Žižkov – Vojenský historický ústav Praha

Armádní muzeum Žižkov se po kompletní rekonstrukci otevřelo v říjnu 2022. V expozici si prohlédnete vojenské dějiny od prvopočátků do současnosti. Zažijte pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech 1. světové války, vstupte rovnou do vřavy bojů.
Praha 3, Praha

Přeprava kol ve vlacích a autobusech LEO Express

Dopravce LEO Express provozuje na všech svých vlacích a vybraných autobusových linkách přepravu kol, a to vždy od dubna do října. Cestující mohou využívat nových stojanů, díky nimž není nutné kola skládat.
Praha 3, Praha

Galerie Polagraph

Polagraph je prostor zaměřený na fotografii chemickou, instantní (tedy Polaroid) a klasickou analogovou.
Praha 3, Praha

Unikněte z nukleárního bunkru

Zažijte strhující dobrodružství v atmosféře ponurých 50. let. Vloupejte se do nukleárního bunkru, vypátrejte tajné dokumenty a unikněte před agenty KGB!
Praha, Praha

Fittop Wellness Centrum Praha

K dispozici je i zkušený trenér, který nejen ochotně poradí, jak jednotlivé stroje používat, ale sestaví i individuální tréninkový plán šitý vám přesně na míru.
Praha 3, Praha

Victoria Bowling na Žižkově

Přijďte se pobavit s přáteli, rodinou nebo kolegy a zahrát si bowling s možností vyhrávat panáky. Zaměřujeme se spíše na rekreační hráče, kteří si chtějí společně zahrát a užít si zábavu nejen lámáním rekordů.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Florenc Praha

Hostel a hotel Florenc Praha se nachází přímo v areálu autobusového nádraží Praha Florenc, u stanice metra Florenc.
Praha 8, Praha

Hostel Elf Praha

Hostel Elf je fenomenální hostel s živou, pulzující a nezapomenutelnou atmosférou. Vznikl v roce 2000 a patří mezi první celoročně otevřené pražské hostely. Prošel mnoha rekonstrukcemi a nyní nabízí velice pohodlné, čisté a komfortní ubytování.
Praha 3, Praha

Restaurace U sedláka na Praze 3

Moderní česká restaurace U sedláka nabízí posezení v příjemném prostředí, vynikající kuchyni vedenou špičkovým šefkuchařem, širokým sortimentem domácích nápojů a osobitý přístup týmu.
Praha 3, Praha

Arthur's Pub v Karlíně

Říká to každý, ale my to myslíme vážně – na kvalitních lokálních surovinách si zakládáme. A nejen na jejich kvalitě, ale také na původu a způsobu zpracování. Menu obměňujeme podle sezóny, aby bylo vše čerstvé a dostupné.
Praha 8, Praha

Adele Restaurant & Bar

Nově zrekonstruovaná restaurace nacházející se náměstí Republiky, v samém srdci stověžaté Prahy vás okouzlí vzdušným interiérem v příjemných barvách a nadchne pestrou nabídkou výborných pokrmů a nápojů.
Praha 1, Praha

Hotel King David Prague – speciální kosher služby

Hotel King David je nový 5* kosher lemehadrin hotel v centru Prahy poskytující komfortní ubytování v elegantních pokojích. Nachází se v samém centru Prahy v bezprostřední blízkosti historického centra, nákupní zóny i obchodní oblasti.
Praha 1, Praha

Apartmány Visit in Prague

Apartmány nabízejí kombinaci pohodlného a nadstandardně vybaveného ubytování za výhodné ceny, se všemi významnými pamětihodnostmi Prahy na dosah ruky.
Praha 3, Praha

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha