Úvod > Co chcete dělat? > Zlatá stezka Českého ráje
Zlatá stezka Českého ráje
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.
Termín Zlatá stezka včetně popisu jeho dílčích úseků se poprvé objevil v publikaci KČT v roce 1937, ještě před válkou byl natočen i propagační film. Stezku lemují středověké hrady Valečov, Kost, Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn, Frýdštejn a její součástí jsou i rozhledny a kopce Mužský, Kopanina, Kozákov, Tábor a také skvosty lidové i městské architektury. Její celková délka je 119 km, ale lze se na ni kdekoliv napojit a absolvovat jen tu část, která vás zajímá.

Stezka je označena červenou turistickou značkou a dnes vede těmito místy: Mladá BoleslavBakov nad JizerouMnichovo HradištěValečovDrábské světničkyPříhrazyKostNebákov – Dolní Mlýn – TroskyHrubá SkálaValdštejnTurnovFrýdštejnMalá SkálaBesediceKozákov – Tábor – Železnice – Jičín. Na trase lze využít velkého množství služeb jako je ubytování, velký počet restaurací či nabídky sportovních aktivit. Pomocníkem při putování mohou být Letní turistické autobusy Český ráj.

Geograficky je region Český ráj vymezen spojnicí Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, vrch Kopanina, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Kopidlno, Sobotka a Dolní Bousov.

Provozovatel

Sdružení Český ráj

Antonína Dvořáka 335
Turnov
511 01 Turnov
Tel.:
+420 481 540 253
Email:
info@cesky-raj.info
WWW:
www.cesky-raj.info
WWW:
https://mapy.cz/t...
GPS:
50,554763 15,169782
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Indiánské týpí v Českém ráji

Indiánské týpí v Českém ráji

Turnov, Liberecký kraj
Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Turnov, Liberecký kraj
Zámecká restaurace Hrubá Skála

Zámecká restaurace Hrubá Skála

Turnov, Liberecký kraj
Motel Even Sedmihorky

Motel Even Sedmihorky

Turnov, Liberecký kraj