Úvod > Kalendář akcí > Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra
Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra
"> "> "> "> "> "> "> ">
1.6.
31.12.
Přidat foto
Společenské akce

Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra

Vydejte se po stopách slavného vévody Albrechta z Valdštejna do míst, která byla součástí jeho tehdejšího panství. Putovní hra funguje na principu sběru razítek.
Frýdlantského vévodu Albrechta z Valdštejna jistě znáte, ale víte o něm opravdu vše důležité? Herní brožura „Po stopách Albrechta z Valdštejna“ vám umožní poznat život a osobnost muže, jehož činy se nesmazatelně zapsaly v historii českých zemí. Napříč Českou republikou navštívíte města, hrady, zámky, paláce a nádherné zahrady, které tento slavný vojevůdce nechal vybudovat.

Součástí tehdejšího panství známého vojevůdce byla řada míst nejen v Českém ráji, jako jsou Jičín, Dětenice, Turnov, Mnichovo Hradiště či Sychrov, ale také památky v okolních regionech. Po stopách Albrechta z Valdštejna se tedy můžete také vydat třeba do Frýdlantu, na Lemberk, Bezděz, do České Lípy, Prahy či místa posledního vévodova působení – Chebu.

Jak na to, jak začít hrát? Stačí si například na Městském informačním centru nebo v muzeu Frýdlant zakoupit brožuru „Po stopách Albrechta z Valdštejna“ s herní mapou a dobrodružství může začít. Pro zdatné sběratele jsou připravené odměny v podobě pamětních minci a další propagační předměty.

Průvodcem vám bude brožurka, nový web na doméně albrechtzvaldstejna.cz a Valdštejnův facebookový profil. Brožurky jsou k dispozici v informačních centrech a na památkách s působením vévody spojených. Zdarma jsou také ke stažení na cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/.
 

Valdštejnovo vévodství

Území se stalo vévodstvím v roce 1624. Pro jeho majitele to znamenalo mimo jiné osvobození od královských daní a možnost tvorby vlastního právního systému. Na území například také nesměla zimovat císařská vojska, což představovalo finanční úsporu. Vévodství bylo natolik nezávislým územím, že bylo teoreticky možné se oddělit od Rakouska a připojit se ke Slezsku nebo Sasku. Vévodský titul byl dědičný, ale jediný mužský potomek Albrechtovi zemřel krátce po narození.

Valdštejnovi byla poskytnuta záruka, že ani on, ani jeho potomci nebudou smět být potrestáni za případné zločiny odebráním majetku, ale jak víme, vše se nakonec odehrálo jinak. Vévodství smrtí Albrechta z Valdštejna zaniklo.
 

Provozovatel

Sdružení Český ráj

Markova 311
511 01 Turnov
Email:
info@cesky-raj.info
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.albre...
GPS:
50,585739 15,158844
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Liberecký kraj
Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Liberecký kraj