ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyVlna Štvanice – surfování na říční vlně a divoká voda na Štvanici
Zdroj foto: FB Vlna Štvanice
Letní sporty

Vlna Štvanice – surfování na říční vlně a divoká voda na Štvanici

Divoká voda v centru Prahy? Surfování s výhledem na Pražský hrad? To vše se stalo v roce 2023 realitou díky Spolku Vlna Štvanice, kteří na Štvanici vybudovali unikátní dráhu s divokou vodou a tím navíc vodácký areál zachránili.
Spolek Vlna Štvanice (uskupení složené z vodáků různých disciplín) vybudoval na pražské Štvanici unikátní projekt pro vodáky. Na říčním sportovišti v centru města vznikla vůbec první říční surfingová vlna v Praze, a je tak možné si tu zajezdit nejen na kajaku, ale i na surfu.

Riversurfová vlna byla otevřena 1. dubna 2023 a jde o dráhu s divokou vodou u ostrova Štvanice, kterou provozuje již zmíněná nezisková organizace a parta dobrovolníků. Příznivci surfování zde mají možnost tréninku na divoké vodě uprostřed  hlavního města a navíc s výhledem na Pražský hrad! Spolku Vlna Štvanice se tímto projektem podařilo zachránit bývalou armádní tréninkovou trať před zkázou.

Mimo jízdy na "říční vlně" pro riversurfaře také kanál s divokou vodou pro kajakáře a paddleboardy, jelikož Vlna na štvanický kanál navazuje. Mimo to je v určitých termínech k dispozici též surfařský trénink s instruktorem.
 

Jak vše funguje

Zájemci se musí registrovat a zapsat do rezervačního pořadače (na vlnu i na kanál – pouští se podle toho voda). Po uspěšné rezervaci termínu už stačí jen vyrazit. Na vlnu přichází každý sám, podle toho jakou přístupovou cestu zvolí. Voda teče pouze během hodin, které jsou v kalendáři s rezervací, proto choďte včas ať využijete vlnu na maximum. Pohyb na místě probíhá plně na vlastní nebezpečí. Při pohybu v dráze i na vlně je třeba nosit helmu a plovací vestu. Doporučujeme surfařům celotělové neopreny s tloušťkou dle ročního období (v chladnějších měsících se hodí silnější neopreny tloušťky 4mm a více) a neoprénové boty. V chladných dnech je třeba myslet na zahřátí


Jak se k Vlně dostat

Přístup na vlnu je možný dvěma trasami. V obou případech ale opravdu musíte do vody. Z Karlínské strany lze sestupovat pod Negrelliho viaduktem. Z cyklostezky sestoupíte po svahu až do koryta řeky, zde je voda mělká a dá se přebrodit. Po překročení koryta lze vyjít po výjezdovém kanálku až k vlně. Mezi výjezdovým kanálkem a vlnou už je voda hlubší a věci přenesete jen v nepromokavých vacích

Přístup ze Štvanice lze realizovat vedle odstavného přístaviště naproti tenisovým kurtům, kde je improvizovaný sestup používaný vodáky a slalomáři. Po kamenech se dá sejít na molo vedoucí podél břehu. Při sestupu je po pravé straně plot, jehož obejitím se dostanete na molo. Z vysokého mola je třeba slézt po schůdkách do hluboké vody a dopádlovat k výjezdovému kanálku, který začíná schody přímo z vody. Poté už dojdete k vlně stejně jako z Karlínské strany.

Po dostavbě lávky HolKa bude možné využívat bývalý lodní úvoz pod lávkou. Spolek Vlna Štvanice připravuje rovněž výstupné nášlapy na spodní část navigace, aby se minimalizovala potřeba pádlovat na vlnu. 

Provozovatel

Vlna Štvanice

Ostrov Štvanice 867
Park vodních sportů Vlny Štvanice
170 00 Praha 7
Email:
info@vlnystvanice.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://vlnystvan...
GPS:
50,094509 14,438128
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Aktuality

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice

Zpestřete si prázdniny výletem do Mariánské Týnice, barokní perly západních Čech.
Praha 1, Praha

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice

Zpestřete si prázdniny výletem do Mariánské Týnice, barokní perly západních Čech.
Praha 1, Praha

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice

Zpestřete si prázdniny výletem do Mariánské Týnice, barokní perly západních Čech.
Praha 1, Praha

3KinoFest

Festival středoevropské kinematografie 3KinoFest pokračuje v roce 2024 již 11. ročníkem a to v termínu 11. – 16. listopadu.
Praha 8, Praha

Summer Party v Contours

Přijďte s námi oslavit léto – Summer Party v Contours Praha.
Praha 1, Praha

Back to school – back to gym

Škola volá – Tvé oblíbené fitko volá! Těšíme se na všechny členky, které se vrací z dovolených i ty, které se rozhodly začít opět pravidelně cvičit.
Praha 1, Praha

Beactiveday v Contours Fitness Clubech

#BEACTIVE DAY v Contours Fitness Clubech – v rámci Evropského týdne sportu mohou ženy zdarma vyzkoušet cvičení v našich clubech, navštívit speciální vedené lekce na ženské partie, zvážit se na váze Tanita a také si pořídit výhodné členství v jedinečných clubech pouze pro ženy bez rozdílu věku.
Praha 5, Praha

Beactiveday v Contours Fitness Clubech

#BEACTIVE DAY v Contours Fitness Clubech – v rámci Evropského týdne sportu mohou ženy zdarma vyzkoušet cvičení v našich clubech, navštívit speciální vedené lekce na ženské partie, zvážit se na váze Tanita a také si pořídit výhodné členství v jedinečných clubech pouze pro ženy bez rozdílu věku.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Slalomový kanál Štvanice

Slalomový kanál na Štvanici stojí vedle zdymadla pod hotelem Hilton. Je dlouhý přibližně 250 metrů. Kanál je vhodný především pro trénink vodního slalomu. Vodákům je zde k dispozici množství velkých vracáků, rozhraní a také několik menších vln.
Praha 8, Praha

Ostrov Štvanice v Praze

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu. V těchto místech byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů, z nichž ostatní při regulacích říčního koryta postupem času zanikly.
Praha 7, Praha

Hlávkův most v Praze – nejširší most České republiky

Hlávkův most je nejširším mostem v České republice a vůbec prvním pražským betonovým mostem přes řeku Vltavu. Překlenuje dvě vltavská ramena a ostrov Štvanici a spojuje Holešovice s Florencí. Od roku 1900 zde stál provizorní dřevěný most, který roku 1912 vystřídal most betonový.
Praha 7, Praha

Venkovní on-line hra Hero of the White Hill: ten, který tam byl

Dobrodružná venkovní on-line hra Hero of the White Hill: ten, který tam byl vás zavede do doby povstání českých protestantských stavů proti císaři. Je to trochu divadlo, trochu procházka a trochu bojovka, kterou si s sebou nesete ve svém mobilním telefonu.
Praha, Praha

Ostrovní scéna Vila Štvanice

​Ostrovní scéna v centru Prahy je specifickým a nezaměnitelným divadelním prostorem.
Praha 7, Praha

Tenisový areál Štvanice

Tenisový areál na ostrově Štvanice v centru Prahy patří k nejvýznamnějším místům české tenisové historie. Již od roku 1901 zde sídlí I. Český Lawn – Tennis Klub, centrální dvorec má kapacitu 8000 diváků. Tenisový areál mohou využít profesionálové i rekreační hráči.
Praha 7, Praha

Chillin v Karlíně

Privátní pronájem prostor v Karlíně, kousek od metra Křižíkova. K dispozici vám je vířivka, sauna masážní stolek a občerstvení.
Praha 8, Praha

Kosmetický salon Petyša na Praze 1

Nechte se hýčkat a rozmazlovat v centru Prahy. Vychutnejte si kokosovou relaxační masáž obličeje a dekoltu, která vás nejen zbaví stresu, ale zároveň má blahodárné účinky pro vaši pleť.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Cloud 9 Sky Bar & Lounge – první pražský sky bar

První pražský sky bar, otevřený v roce 2008, nabízí nádherný výhled na město nejen zevnitř, ale i z venkovních teras, a také neopakovatelnou atmosféru ve stylu chic urban lounge. Barové menu je založené na inovativních koktejlech, při jejichž přípravě barmani používají prémiové destiláty.
Praha 8, Praha

Hilton Prague u Rohanského nábřeží

Vyrazte letos do stověžaté Prahy, plné parků, historie a nových cool míst – přímo k luxusnímu pobytu vás zve 5* hotel Hilton Prague u Vltavy. Odpočiňte si v prostorném moderním pokoji, užijte si wellness a originální koktejly na terase střešního baru Cloud 9. Parkování je zdarma po celé léto.
Praha 8, Praha

Hotel Opera v Praze

Hotel Opera, který je čtyřhvězdičkovým hotelem, se nachází v centru Prahy, ve čtvrti zvané Nové Město. Hotel je umístěn v historické sedmipodlažní neorenesanční budově, která byla postavena v roce 1890.
Praha 1, Praha

Café Atlas rostlin

Kavárna, bar, malá scéna i biosféra Kina Atlas s vlastním programem.
Praha 8, Praha

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha

Restaurace Sansho Praha

Zajímavá fushion restaurace, kde hlavním lákadlem je soft shell crab slider (fritovaný krab s wasabi majonézou v bao bun).
Praha 1, Praha

Gate Restaurant

Moderní stylová restaurace nabízí mnohem víc než jen kvalitní jídla české a zahraniční kuchyně i velký výběr nápojů a vín. Je zde také velmi příjemné prostředí a personál, pro který je důležitá především spokojenost hostů.
Praha 8, Praha

Café Libre – kafíčko v krásném prostředí

Moderní, příjemné a nekuřácké prostředí pro odpočinek, zábavu a uvolnění.
Praha 1, Praha