Úvod > Kalendář akcí > United Islands of Europe – Freedom Edition
Střelecký ostrov
"> Střelecký ostrov "> "> "> "> "> ">
10.6.
11.6.
Přidat foto
Festivaly

United Islands of Europe – Freedom Edition

Praha se stane dějištěm oslavy kulturního dění v Česku a tradičního svátku muziky v jednom. Střelecký ostrov a přilehlé lokace ožijí hudebními objevy a Ostrovy Inspirace. United Islands of Europe – Freedom Edition proběhne v termínu 10.–11.6.2022 v historickém centru Prahy.
United Islands je mezinárodní multižánrový festival, který se již 19 let koná na ostrovech uprostřed Vltavy. Festival se soustředí na představování objevů tuzemské i světové hudební scény, které se v budoucnosti stanou hvězdami. Festival obohacuje domácí kulturní scénu o nové impulzy a seznamuje veřejnost s aktuálními trendy světových podií. Součástí akce je i koncept Ostrovů Inspirace připravený ve spolupráci s místními spolky, který vychází z myšlenky udržitelnosti a diverzity.

United Islands letos nahradí speciální edice nesoucí název United Islands of Europe: Freedom Edition. Do české metropole tak o druhém červnovém víkendu zavítají nové objevy nejen ze sousedních zemí jako Polsko či Německo, ale také z Ukrajiny nebo Běloruska. Pražské ostrovy s hlavní scénou nazvanou Freedom Stage na Střeleckém ostrově opět ožijí hudbou a novými jmény napříč žánry.

I tento rok se příchozí mohou těšit na nehudební program známý pod názvem Ostrovy inspirace. Ten nabídne workshopy, přednášky a panelové diskuze na témata svobody, diverzity nebo udržitelnosti. Gastro zóna neboli Gastro Ostrovy letos představí udržitelné trendy ve stravování. Festival United Islands, který se koná tradičně zdarma, může podle pořadatelů představovat ideální příležitost v propojování i integraci lidí z Ukrajiny, kteří kvůli válce opustili své domovy a hledají útočiště v České republice. 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Pastař

Restaurace Pastař

Praha 1, Praha
Kalina Kampa

Kalina Kampa

Praha 1, Praha