Úvod > Co chcete dělat? > Slalomový kanál Štvanice
Letní sporty

Slalomový kanál Štvanice

Slalomový kanál na Štvanici stojí vedle zdymadla pod hotelem Hilton. Je dlouhý přibližně 250 metrů. Kanál je vhodný především pro trénink vodního slalomu. Vodákům je zde k dispozici množství velkých vracáků, rozhraní a také několik menších vln.
Na Štvanici, v pravém ramenu Vltavy vedle plaveních komor, je otevřený už několik let tréninkový vodácký kanál. Nápad na vybudování druhého vodáckého kanálu v Praze vyšel z okolí Štěpánky Hilgertové, která zde trénovala na olympiádu a světový pohár ve vodním slalomu. Stará se o něj její mateřský vojenský klub Dukla Praha.
 
Záleží, kolik zrovna teče vody ve Vltavě a kolik vody nechává vodákům vodní elektrárna na Helmovském jezu. Překážky na kanálu jsou šikmé a tedy na tuzemské poměry originální, protože v Česku se obvykle staví kolmo na proud. Kanál je vhodný především pro trénink vodního slalomu. Vodákům je k dispozici množství velkých vracáků a rozhraní a také několik menších vln. Voda je poměrně mělká. Freestylisté zde však mnoho radosti nenajdou – válce a hluboké vlny by zde hledali marně.
 
Na slalomový kanál Štvanice se vodáci dostanou pouze odspodu. Ze shora ho obklopují pozemky, kam platí zákaz vstupu. Přijet se dá autem do dolní části ostrova, nebo na pravý břeh Vltavy pod Štvanicí. Odtud vypádlujte k Negrelliho viaduktu a potom výše ke kanálu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí