Úvod > Co chcete dělat? > Do Českého středohoří s Geofunem
Zážitky

Do Českého středohoří s Geofunem

Pro malé i velké dobrodruhy jsme připravili 10 zábavných tras po celém Českém středohoří. Stačí si jen stáhnout aplikaci Geofun a můžete začít!
Jak na to?
  • Stáhni si aplikaci.
  • Zaregistruj se.
  • Stáhni si v georegionu České středohoří zvolenou geohru.
  • Odteď nepotřebuješ internetové připojení.
  • Dostav se na start hry a začni hrát!


Kousek Českého středohoří v Litoměřicích
Projdi se s botaničkou Katkou zahradou Správy CHKO Českého středohoří. Nabyté poznatky využiješ při dalších vycházkách na zajímavá místa v tomto pohoří.

Křehký svět konikleců
Bývaly časy, kdy se zjara travnaté stráně Hradiště a Holého vrchu modraly stovkami květů konikleců. Projdi se Středohořem oba vrchy a zjisti, jaká tajemství zdejší příroda ukrývá.

Tajemný svět jeřábů
Pomoz Středohořovi s hledáním jeřábů na Lovoši, aby mohl zajistit sklizeň semínek nutných pro osev lesů v Českém středohoří.

Po stopách Jana Šimra na Košťálov 
Poznejte zdejší nádherný kraj s místním průvodcem Janem Šimrem, jenž se zasloužil o vyhlášení řady přírodovědecky cenných rezervací včetně Košťálova.

Královna Českého středohoří
Zdolej Milešovku, královnu Českého středohoří, společně s básníkem a meteorologem v jedné osobě Petrem Kabešem, který vás po cestě naučí předpovídat počasí!

Historickou stezkou do tajemné rokle
Projdi se s Karlem Eichlerem stezkou z přelomu 19. a 20. století zpřístupněnou místním horským spolkem a objev nejen krásy přírody v rokli Podlešínského potoka, ale také místní historii a ukrytý tajemný mlýn!

Hledání ztracených oveček
Vrch Raná patří k přírodně nejbohatším územím v Českém středohoří. Aby zůstala zdejší příroda krásná, udržuje se volnou pastvou ovcí, které se ale rozutekly. Pomůžeš pastevci Honzovi je nahnat zpět do stáda?

Hora pokladů a pověstí
Podle dávné pověsti je Bořeň horou ukrývající vzácné poklady. Vydej se spolu se Středohořem je nalézt a objevit!

Se Středohořem podél Bobřího potoka
Vydej se se Středohořem podél Bobřího potoka. Procházka zdejší soutěskou, kde nechybí četné můstky, pěnící kaskády a nádherný vodopád je opravdu krásným zážitkem!

Den se strážcem Jirkou
Poznej čarokrásnou Panskou skálu se strážcem přírody Jirkou! Dozvíš se mnohé zajímavosti, které zůstávají běžným návštěvníkům utajené. Navíc zjistíš, jak sám můžeš přispět k zachování přírody pro budoucí generace!

Putování po Českém středohoří jsme Vám zpestřili prázdninovou soutěží "Za Středohorskými poklady!" Hraje se o skvělé ceny a pravidla jsou jednoduchá. Navštivte georegion České středohoří, nasbírejte v místních geohrách co nejvíce geonků a dosáhněte nejlepšího pořadí v soutěži!

Ubytování a restaurace v okolí