Úvod > Co chcete dělat? > Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
Kultura

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Galerie byla pro veřejnost zpřístupněna v roce 1958 a řadí se tak k nejstarším regionálním muzeím umění v České republice. Její integrální součástí je Muzeum insitního umění a Diecézní muzeum v Litoměřicích.
V hlavní budově (Michalská 29/7) je zpřístupněna stálá expozice nazvaná "Gotika. Umělecká topografie regionu severních Čech ve 13.–16. století". Výběrem z nejvýznamnějších exponátů představuje expozice výtvarné umění oblasti Litoměřicka a severozápadních Čech období 13. až 16. století.

Muzeum insitního umění (Mírové nám. 24/16 – zadní trakt) prezentuje formou stálé expozice sbírku insitního umění (naivní a art brut umění), která se svým rozsahem a historiií řadí k nejvýznamnějším sbírkovým celkům svého druhu v rámci celé České republiky. 

Diecézní muzeum v Litoměřicích (Mírové nám. 24/16 – přední trakt) prezentuje formou stálé expozice výběr z exponátů několika vlastníků, včetně Biskupství litoměřického a Oblastního muzea v Litoměřicích. 

Galerie spravuje sekularizovaný kostel Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích. V letní sezóně (červen – září) jej využívá k prezentaci krátkodobých výstav, celoročně pak k pořádání pravidelných kulturních akcí. 

Celoročně nabízí galerie kromě výše uvedených, stálých expozic krátkodobé výstavy a doprovodné programy či další kulturní akce. 

Severočeská galerie výtvarného umění
Instituce byla oceněna v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis:
2016 – II. místo v kategorii Muzejní publikace roku 2016 – za publikaci „Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků“, ve spolupráci s Regionálním muzeem v Teplicích
 

Provozovatel

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, příspěvková organizace Ústeckého kraje

Michalská 7
412 01 Litoměřice
Tel.:
+420 416 732 382
Email:
info@galerie-ltm.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.galerie-ltm.cz/
GPS:
50,534210 14,129364
 
 

Vstupné

Cena: 10 Kč

Poznámka:Výstavy: plné 25 nebo 50 Kč, snížené 10 nebo 25 Kč, rodinné 50 nebo 90 Kč.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny