!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna
Ubytování

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna

Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Nachází se uprostřed krásné přírody asi 12 km severně od Brna v místech, kterým se dříve říkalo "Moravské Švýcarsko".
Centrum se snaží vytvořit příjemné prostředí pro pořádání jakýchkoli akcí duchovního, kulturního a vzdělávacího charakteru. V centru se můžete také ubytovat v tzv. Domě přijetí, které disponuje celkem 81 lůžky s vlastním sociálním zařízením. V Domě přijetí nabízejí Pauláni také celodenní stravu v jídelně pro cca 80 hostů s krásným výhledem do zahrady a vstupem na terasu. Součástí jídelny je i malé samoobslužné knihkupectví Karmelitánského nakladatelství.

Poutní místo Vranov u Brna je opředeno závojem legend. Již ve 13. století vznikla ves jako dík za uzdravení šlechtice Viléma, nejvyššího maršálka království moravského, který trpěl slepotou. Na místě někdejšího dřevěného kostelíka nechal Maxmilián z Liechtensteinu v letech 1617-1633 postavit podle plánů jezuity J. Maria a brněnského stavitele J. K. Erny raně barokní chrám Narození Panny Marie, s freskami J. J. Etgense. V kostele jsou umístěny Vranovské jesličky z lipového dřeva s mechanickým pohonem a hudebním automatem. Pod kostelní lodí je krypta knížat z Liechtensteinu, v roce 1820 doplněna empírovou hrobkou. Současně se zde nachází konvent Nejmenších bratří sv. Františka z Pauly, zkráceně nazývaných “Pauláni”, kteří zajišťují duchovní správu tohoto poutního místa a farnosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Lesní bar Babí lom

Lesní bar Babí lom

Vranov, Jižní Morava
Tree House U jezevce

Tree House U jezevce

Kuřim, Jižní Morava
Tree House Sojčí hnízdo

Tree House Sojčí hnízdo

Kuřim, Jižní Morava
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jižní Morava