Úvod > Co chcete dělat? > Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna
Ubytování

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna

Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Nachází se uprostřed krásné přírody asi 12 km severně od Brna v místech, kterým se dříve říkalo "Moravské Švýcarsko".
Centrum se snaží vytvořit příjemné prostředí pro pořádání jakýchkoli akcí duchovního, kulturního a vzdělávacího charakteru. V centru se můžete také ubytovat v tzv. Domě přijetí, které disponuje celkem 81 lůžky s vlastním sociálním zařízením. V Domě přijetí nabízejí Pauláni také celodenní stravu v jídelně pro cca 80 hostů s krásným výhledem do zahrady a vstupem na terasu. Součástí jídelny je i malé samoobslužné knihkupectví Karmelitánského nakladatelství.

Poutní místo Vranov u Brna je opředeno závojem legend. Již ve 13. století vznikla ves jako dík za uzdravení šlechtice Viléma, nejvyššího maršálka království moravského, který trpěl slepotou. Na místě někdejšího dřevěného kostelíka nechal Maxmilián z Liechtensteinu v letech 1617-1633 postavit podle plánů jezuity J. Maria a brněnského stavitele J. K. Erny raně barokní chrám Narození Panny Marie, s freskami J. J. Etgense. V kostele jsou umístěny Vranovské jesličky z lipového dřeva s mechanickým pohonem a hudebním automatem. Pod kostelní lodí je krypta knížat z Liechtensteinu, v roce 1820 doplněna empírovou hrobkou. Současně se zde nachází konvent Nejmenších bratří sv. Františka z Pauly, zkráceně nazývaných “Pauláni”, kteří zajišťují duchovní správu tohoto poutního místa a farnosti.

Provozovatel

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly

Vranov 7
664 32 Vranov
Tel.:
+420 541 239 264
Tel.:
+420 604 509 455
Email:
dc-vranov@katolik.cz
WWW:
www.dc-vranov.cz/
GPS:
49,309117 16,611999
 
 

Vstupné

Poznámka:Cena za 2lůžkový pokoj: 250-300 Kč.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Divoké farmy rodiny Tlapákových

Divoké farmy rodiny Tlapákových

Vranov, Jihomoravský kraj
Lesní bar Babí lom

Lesní bar Babí lom

Vranov, Jihomoravský kraj
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jihomoravský kraj
Zmrzlinárna Tomivo gelato v Lipůvce

Zmrzlinárna Tomivo gelato v Lipůvce

Lipůvka, Jihomoravský kraj