Památník ticha je projekt revitalizace nádraží Bubny v moderní prostor pro veřejný dialog o dědictví minulosti jako stigmatu dneška. Realizátorem je obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha o.p.s.
Místo, kudy za druhé světové války prošly tisíce židovských občanů Prahy na své cestě do neznáma. Místo, které bylo pomyslnou hranicí mezi bytím a nebytím. Místo, kde se po válce začaly odsuny pražských Němců. Místo, které bylo a je součástí života města, jehož paměť nese zásadní odkazy pro současnost.
V současnosti jsou jejími hlavními aktivitami obecně prospěšné společnosti vývoj architektonického plánu a scénáře stálé expozice budoucího Památníku ticha, ale také výstavy a sezónní akce, které představuje široké veřejnosti (například Galerie Vrstvy paměti). Projekt Památníku ticha je připraven na samotnou fázi přestavby nádražní budovy, kterou se podařilo získat smlouvou o pronájmu s Českými drahami formou padesátileté zápůjčky. V koordinaci s širším partnerským okruhem je vyvíjena koncepce vzdělávání v budoucím památníku a v prostoru s ním spojeném.
Projekt se dostává do povědomí veřejnosti a podporuje jej řada osobností. V roce 2013 byl ustaven Čestný board, jehož členy jsou bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová, zvláštní poradce pro záležitosti holocaustu při americkém ministerstvu zahraničních věcí Stuart Eizenstat a bývalý první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Politickou záštitu získal projekt od ministra kultury ČR Daniela Hermana.