Úvod > Co chcete dělat? > Antonínovo pekařství v Praze
Gurmánská turistika

Antonínovo pekařství v Praze

Pro voňavý chleba a křupavé čerstvé rohlíky si můžete zajít do našich domácích pekáren na Vinohradech, ve Vršovicích, v Karlíně, v Holešovicích a v Bubenči.
Jsme místo, kde naši pekaři před očima zákazníků kouzlí při přípravě těsta, kde pečou ty nejlepší rohlíky a ten nejchutnější chleba. Místo, kam lidé chodí nakupovat s chutí, kde se pokaždé mohou zamilovat do nového kousku sladkosti, polévky či vůně dobře upražené kávy. Přejeme si v každém z našich zákazníků probudit touhu vracet se, poznat a ocenit kvalitu dobrého pečiva, jídla a kávy.
 
Na nápad přišel náš majitel před několika lety při cestování po Německu. Uvědomil si, jak moc nám chybí tamní pekárny a kavárny s produkty dělanými kvalitně a z poctivých surovin. A hlavně čerstvé – opravdu upečené na místě. Německá kuchyně je nám tradičně blízká, co se týká pečiva a sladkých jídel, proto jsme se inspirovali právě tam i díky jejich poctivému přístupu.
 
První pekařství jsme otevřeli v lednu 2014 na Vinohradech u náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho ohlas a úspěch nám dodal energii do plánování další pobočky, kterou jsme otevřeli na jaře v roce 2016 v blízkých Vršovicích a po roce jsme se rozrostli až do Karlína s výhledem na dominantu Karlínského náměstí kostel sv. Cyrila a Metoděje. Naše další pekařství na sebe nedalo dlouho čekat – na Strossmayerově náměstí v Holešovicích, kousek od kostela sv. Antonína – jsme otevřeli ve stejném roce. Po kratší pauze jsme v roce 2019 otevřeli další pekařství, a to v Dejvicích. A protože si myslíme, že vůně čerstvého pečiva není nikdy dost, otevřeli jsme v listopadu 2020 pekařství i na Smíchově na Arbesově náměstí.
 

Na co se můžete v pekařství těšit:

V našich prodejnách si můžete zakoupit např.: bramborový chléb s kvasem, Antonínův chléb, 100% žitný chléb, 80% žitno-pšeničný chléb, šiška tak akorát, ořechový chléb, olivový chléb, pohankový chléb, kvasový chléb, Vinohradský rohlík, Antonínův rohlík, slunečnicový bochánek, dýňový bochánek, dalamánek, máslová pletýnka, kynutý koláček, kynuté buchty, loupáček, makový závin, vanilkový věneček, větroplach, maminčin ovocný koláč, čokoládovník, tvarohový koláč s meruňkami, Míša řezy, svěží ovocný koláč, babiččina bábovka, domácí perník, peřina nebo makovec.

Pro voňavé a křupavé pečivo se můžete zastavit každý den od 7:30 do 19:30 hodin. Na Smíchově máme otevřeno od 7:00 do 20:00 hodin.