Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Ukradená Galerie
Kultura

Ukradená Galerie

Ukradená Galerie je streetartový projekt oživení a využití zapomenutých nástěnek, kdy opuštěnou nástěnku místní umělci využívají jako galerijní prostor. Síť těchto netradičních výstavních prostor byla založena v Českém Krumlově a dnes existuje také v Praze, Písku, Telči a Děčíně.
Projekt UKG se veze na vlně soudobého trendu prezentovat výtvarné umění v alternativních prostorech - těmi mohou být výlohy obchodů, opuštěné budovy, podchody nebo domovní dvorky. Takovéto netradiční galerie lze nalézt po celém světě, v Praze například galerii „M.odla“ (Antonínská 6), kterou tvoří nástěnka uvnitř činžovního domu, kam se lze dostat po zazvonění na některého z nájemníků od 9 do 20 hodin – všichni nájemníci s provozem galerie souhlasili. Dalším netradičním výstavním prostorem v Praze je „F43“ – prázdná urnová schránka na Olšanských hřbitovech, kterou využívají současní umělci k prezentaci svých projektů. Nově vznikla další prostora, a to  v Modřanech (Nesvadbova 492/2). V Českém Krumlově najdete Ukradenou Galerii ve Hradební ulici (pod očima). Vernisáž zde probíhá každou neděli ve 23:59 hodin. Zahraniční UKG se nacházejí v rakouském Linci a portugalském Lisabonu. 

Další ukradené galerie u nás naleznete v Děčíně – Podmoklech (Zbrojnická 14/1), v centru Písku (Komenského 87/16) a historické Telči (U Masných krámů, naproti veřejným záchodkům). 

Další myšlenka Ukradené Galerie je měnit si vystavená díla mezi jednotlivými galeriemi, vytvořit tzv. putovní soubory tak, aby každý ze zúčastněných umělců měl možnost vystavit svá díla v každém městě či zemi, kde Ukradená Galerie působí. Výstavy a vernisáže probíhají bez finančního přispění zvenčí. Kromě toho musí umělci počítat s určitým rizikem, že jejich dílo bude poničeno či ukradeno. Na druhou stranu ale mají možnost oslovit i lidi, kteří nenavštěvují „kamenné“galerie. Organizátoři nabízejí tento prostor každému, kdo chce nějakým způsobem vyjádřit svou myšlenku nebo prezentovat své dílo.

Výstavy v UKG trvají týden. Každý čtvrtek od 21:00 se koná vernisáž spojená s likvidací staré výstavy a instalací nové. Zpravidla bývá součástí vernisáže hudební vystoupení, čtení poezie a malé občerstvení. Hlavním cílem projektu je rozšířit tuto myšlenku do dalších měst a zemí a vystavět komunikační síť mezi jednotlivými galeriemi.

Z mé zahrady

Výstava obrazů Zdenky Šimkové
Telč, Kraj Vysočina

Koruna světa – přednáška s promítáním a besedou

Přednáška shrnující expedice Radka Jaroše na nejvyšší vrcholy všech kontinentů.
Telč, Kraj Vysočina

Známé tváře

Výstava Ctirada Drdáckého Známé tváře 2.
Telč, Kraj Vysočina

Kolem Telče 2023

Další ročník Cyklonezávodu v Telči!
Telč, Kraj Vysočina

Městská galerie Hasičský dům v Telči

Výstavní prostor galerie slouží k realizaci krátkodobých i dlouhodobých výstav výtvarného umění, fotografie, plastik, keramiky a uměleckých předmětů. Budova Hasičského domu patří k nejmladším stavbám, které se na telčském náměstí nachází.
Telč, Kraj Vysočina

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky realizuje projekt Prázdniny na venkově, který představuje tradiční aktivity, farmy, místní produkty a ubytování na našem venkově. Aktivně vytváří ucelenou nabídku venkovské zážitkové turistiky, a to především pro rodiny s dětmi.
Telč, Kraj Vysočina

Cyklostezka Telč – Volevčice

V Telči vznikne do konce září 2022 nová cyklostezka o délce 1,5 kilometru ve směru do Volevčic.
Telč, Kraj Vysočina

Cyklostezka Telč – Řásná

Přírodní cyklostezka propojuje Telč s Řásnou na trase: Lipky – kaple svatého Karla Boromejského – Vanov – rybník Vlček – rybník Smrk – chatová osada pod rekreačním střediskem Úsvit – Řásná.
Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Amigo

Filozofií naší firmy je držet se daného italsko-mexického konceptu.
Telč, Kraj Vysočina

Hotel U Černého orla v Telči

Hotel U Černého orla leží v historickém centru města a nabízí ubytování ve více než 30 pokojích v historické budově, jejíž historie sahá až do 16. století.
Telč, Kraj Vysočina

Penzion Chornitzerův dům v Telči

Chornitzerův dům z roku 1530 se nachází uprostřed náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Už při vstupu do penzionu z krásného náměstí ucítíte příjemnou atmosféru, která začíná u milé paní recepční a končí za domem u rybníka. Chornitzerův dům spadá do projektu Domy s duší.
Telč, Kraj Vysočina

Pension Kamenné slunce Telč

Penzion Kamenné slunce nabízí útulné ubytování v historickém domě přímo v ústí náměstí Zachariáše z Hradce. Citlivě zrekonstruované prostory, stylově zařízené pokoje, společenská místnost s krbem a kulečníkem a poloha domu se zahradou vytvářejí jedinečnou, nezpomenutelnou atmosféru.
Telč, Kraj Vysočina