Úvod > Co chcete dělat? > Národní dům na Vinohradech
Památky

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894 je díky své poloze ideálním místem pro pořádání společenských a kulturních akcí. Největší jeho předností je reprezentativní prostředí tří velkých sálů a pěti salónků. Nejen díky své poloze je Národní dům na Vinohradech ideálním místem pro pořádání společenských, kulturních akcí a maturitních plesů, ale také jako místo pro pořádání kongresů, prodejních a kontraktačních výstav.

V Národním domě na Vinohradech se každoročně učí stovky mladých lidí společenskému tanci, stolování a společenskému vystupování. Taneční škola Národního domu na Vinohradech a Paláce Žofín je jednou z nejstarších a nejznámějších škol v Praze.

Národní dům na Vinohradech má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. V podzemí je technické zázemí, v přízemí je prodejna, kanceláře, restaurace, tělocvična, hlavní a vedlejší vchody do budovy. V prvním podlaží jsou kanceláře, tři salónky, šatny a sociální zařízení. Ve druhém podlaží Majakovského, Raisův a Společenský sál a dva salónky, zázemí pro catering, sociální zařízení. Ve třetím patře je vstup na balkóny a přísálí Majakovského a Raisova sálu a kanceláře. 

Zobrazit více

Provozovatel

Národní dům na Vinohradech

Náměstí Míru 9
120 53 Praha 2
Tel.:
+420 221 596 111
Email:
vstupenky@nardum.cz
Email:
nardum@nardum.cz
WWW:
www.nardum.cz
GPS:
50,075550 14,437938
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha
Ossegg Praha

Ossegg Praha

Praha 2, Praha
Restaurant Blue Wagon

Restaurant Blue Wagon

Praha 2, Praha