Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Na Vinohradech
Kultura

Divadlo Na Vinohradech

Divadlo na Vinohradech je jedna z hlavních činoherních scén v Praze, které bylo slavnostně otevřeno 24. listopadu 1907. Prvním představením byla hra Jaroslava Vrchlického Godiva. Divadlo patří k prestižním pražským scénám a jeho soubor tvoří přední čeští herci.
Původní návrh budovy Divadla na Vinohradech je ještě novorenesanční, ale nakonec je divadlo ve stylu secese. V letech 1905-07 jej stavěli vinohradští stavitelé Jan Majer a Josef Veselý. Milan Havlíček vytvořil monumentální alegorie Statečnosti se vztyčeným mečem v pravé ruce a Pravdy se zrcadlem v levé. Ty byly osazeny na pylony nad hlavním průčelím.

Vinohradské divadlo představuje prestižní činoherní scénu s více než stoletou historií, tvoří jeden ze základních prvků pražského divadelního života. Hlavní scéna je dějištěm divácky velmi populárních komediálních her, muzikálů a výrazných dramat, prostor v podkroví divadla – tzv. Zkušebna – je určena komornějším inscenacím.

V divadle hraje celá řada českých hereckých hvězd, mezi nimi například Zlata Adamovská, Otakar Brousek ml., Kateřina Brožová, Petr Kostka, Naďa Kovalinková, Hana Maciuchová, Lilian Malkina, Michal Novotný, Simona Postlerová, Jaroslav Satoranský, Petr Rychlý, Dagmar Veškrnová, Svatopluk Skopal, Jan Šťastný, Libuše Švormová, Hana Vagnerová... a mnozí další.
Zobrazit více

Provozovatel

Divadlo Na Vinohradech

Nám. Míru 7
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 296 550 111
Email:
obchodni@dnv-prah...
WWW:
www.dnv-praha.cz
GPS:
50,076070 14,436979
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha
Dish

Dish

Praha 2, Praha
Ossegg Praha

Ossegg Praha

Praha 2, Praha