Úvod > Kalendář akcí > Pražské folklorní dny 2022
S6305496.JPG
"> S6305496.JPG "> ">
21.7.
24.7.
Přidat foto
Festivaly

Pražské folklorní dny 2022

Další ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě. Festival slibuje pestrou podívanou. Na venkovních pódiích budou moci lidé sledovat vystoupení folklorních souborů a poslechnout si jejich tradiční hudbu.

Akce je přístupná pro všechny diváky zdarma. Každé vystoupení na festivalu bude důkazem, že zpěv, hudba a tanec jsou univerzálním jazykem pro porozumění tam, kde slova nestačí.

Cílem organizátorů je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní téměř 50 tanečních souborů z 20 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 1000 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Pražské folklorní dny tak tradičně oživí pražskou kulturní nabídku v období letních prázdnin.


Budeme mít neopakovatelnou příležitost obdivovat bohatě zdobené lidové kroje, které se oblékaly k nejrůznějším příležitostem: kroj na trh, kroj bohatých lidí, svatební šaty, oděv oráče, pastýře či lovce. Často se jedná o originální kroje, které se dědí z generace na generaci. 

Akce je přístupná pro všechny diváky zdarma.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha
Ossegg Praha

Ossegg Praha

Praha 2, Praha
Restaurant Blue Wagon

Restaurant Blue Wagon

Praha 2, Praha