!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Na bruslích z Prahy do Zámků podél Vltavy
Letní sporty

Na bruslích z Prahy do Zámků podél Vltavy

Na pravém břehu Vltavy je doslova ráj pro in-line bruslaře. Bruslit zde totiž lze od vodáckého areálu k Trójskému zámku, okolo Zoo až k psímu útulku u přírodního parku Drahaň-Troja. Povrch na cca 5 km dlouhé trase je perfektní.

Nasadit brusle můžete na Povltavské ulici u zadního vchodu do Trojského zámku. Cesta dále pokračuje okolo Vltavy po nově upravené asfaltové cestě, která se pyšní povrchem zcela bez kazu. Projedete okolo zadní části zoologické zahrady, kde vás čeká malý sjezd.

Zanedlouho minete přívoz Podbaba, cesta pokračuje malebným údolíčekm až do Zámků, kde se při pravé straně tyčí skalní masiv (pozor – v létě zde bývají hadi). Po chvíli přijedete k dalšímu přívozu Sedlec-Zámky. Zde je třeba překonat krátké prudší klesání (10%). Trasa dále pokračuje kousek za psí útulek.

Unavení bruslaři zde mohou využít konečnou autobusu MHD Zámky – Podhoří, který zastavuje např. u zoologické zahrady. Celá trasa od vodáckého areálu v Tróji (Vodácká ulice) až po psí útulek měří 6,5 km.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí