Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Troji 2022
Sportovní akce

Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Troji 2022

Ani v letošním roce nebude chybět Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Tróji.
Jedná se o jednu z 6 největších akcí vodního slalomu na světě (5 SP + 1 MS), nejvýznamnější v ČR, samozřejmě. ČT přenáší akci přímými přenosy v rozsahu cca 9 hod. Ostatní české TV stanice ji pokrývají zpravodajsky. V zahraničí přenáší akci cca 10 TV stanic. Čeští vodní slalomáři patří k absolutní světové špičce, akce je tudíž velmi divácky sledovaná. Pro české závodníky to bude skvělá příležitost opět zabojovat.

Kanál v Praze Troji je situován na pravé straně řeky Vltavy říčního km 45.70 v Praze Tróji. Byl postaven na začátku devadesátých let a skládá se z měnitelných překážkových pneumatik vyplněných betonem, z betonových panelů a dřevěných trámů. Kanál je velmi využívaným místem a pořádá se tam množství závodů na světové úrovni, trénují zde studenti UK, rodeáři či se zde provádějí výcviky raftingu nebo záchrany na divoké vodě.

ředběžný program SP 2022
 • Pátek 10. června
  09:00 Kvalifikace K1 ženy, K1 muži
  14:00 Kvalifikace C1 ženy, C1 muži

  Vstup zdama
   
 • Sobota 11. června
  09:00 Semifinále K1 ženy K1 muži
  12:00 Finále K1 ženy, K1 muži
  13:15 Slavnostní vyhlášení K1 ženy, K1 muži
  16:00 Extreme Canoe Slalom – Time Trials (rozřazovací jízda)
   
   
 • Neděle 13. června
  09:00 Semifinále C1 ženy, C1 muži
  11:30 Finále C1 ženy, C1 muži
  12:45 Slavnostní vyhlášení K1 ženy, C1 muži
  15:30 Extreme Canoe Slalom – základní rozjížďky
  16:30 Extreme Canoe Slalom – 1/4 finále -> finále
  17:45 Slavnostní vyhlášení Extreme Slalomu

Provozovatel

Areál vodních sportů Praha Troja

Vodácká 8
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 283 850 477
Email:
info@slalomtroja.cz
WWW:
www.slalomtroja.cz
GPS:
50,113275 14,429597
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Děti do 150cm a handicapovaní mají vstup zdarma.
V online předprodeji je možné zakoupit zvýhodněnou vstupenku na všechny dny za 300,- Kč.

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Metronome Prague 2023 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční šestý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague tedy proběhne, a věříme, že s plnou parádou, 22. – 24. června.
Praha 7, Praha

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze

Přijďte si zabruslit s celou rodinou do kryté sportovní haly na Výstavišti. Otevřeno máme každý víkend od listopadu do března.
Praha 7, Praha

Vánoční dílna pro děti

Potřebujete v předvánočním shonu trochu času pro sebe? Přiveďte k nám na Střídačku své ratolesti, zabavíme je kreativním tvořením a vy si zatím můžete oběhnout vánoční nákupy nebo si prostě jen udělat chvilku volna.
Praha 7, Praha

Výstava Nikola Tesla

Z Bělehradu do Prahy přijíždí unikátní výstava o geniálním vědci, jehož vynálezy nás dodnes provází každodenním životem. Chcete vidět naživo, jak pracuje věhlasný Teslův transformátor? Dokážete si představit, jak funguje elektrárna, která zkrotila Niagarské vodopády?
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!
Praha 7, Praha

Sportcentrum Troja – beach volejbal u vody, půjčovna lodí i bruslí

Sportujte a relaxujte v Troji – přijďte si s přáteli zahrát beach volejbal přímo na břehu Vltavy v přírodním prostředí Troji. Sportcentrum Troja dále nabízí půjčení in-line bruslí a širokou škálu kajaků, kanoí i raftů.
Praha 7, Praha

Trojský most v Praze – elegantní architektonický unikát

Jedním z nejplošších oblouků mezi ve světě realizovanými mosty vyniká nový Trojský most nad Vltavou, který i díky tomu dostojí pověsti technického unikátu, a to nejen v českém, ale i v evropském měřítku. Svým rozpětím se most řadí mezi největší mosty v ČR.
Praha 7, Praha

Lezecká stěna Holešovice – lezení na umělé stěně v Praze Holešovicích

Láká vás lezení? Chcete začít? Chcete zažít něco nového? Navštivte Lezecké centrum Holešovice – profesionál mezi horolezeckými školami. Stěna v Holešovicích se dostala na pevné místo v kalendáři mnohých pražských i okolních lezců. Je totiž jako jediná opravdu jen lezecká.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

River Camping Prague v Troji

River Camping se nachází na břehu Vltavy, v zeleném pásu, který se táhne podél řeky. Jeho poloha poskytuje velmi dobré spojení s centrem Prahy. Botanická zahrada a Zoo jsou vzdálené jen 1 km. V blízkosti kempu je několik stezek pro jízdu na kolech a kolečkových bruslích.
Praha 7, Praha

Griloviště na Výstavišti

Vůně grilovaných dobrůtek, přátelský pokec s přáteli a nádherná zeleň všude okolo. Nezní to báječně? Tohle všechno (a dokonce i mnohem víc) si můžete dopřát na jednom z nejnovějších piknikových míst v Praze, na holešovickém Výstavišti.
Praha 7, Praha

Camp Sokol Troja

Kemp Sokol Troja poblíž Zoo Praha je v provozu již od šedesátých let minulého století. Jedná se tedy o kemp s dlouhou historií, kvalitním zázemím a službami.
Praha 7, Praha

Hotel Expo v Praze

Hotel Exo se nachází přímo v sousedství pražského Výstaviště a Tipsport Arény.
Praha 7, Praha