Úvod > Kalendář akcí > Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v pražské Troji
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v pražské Troji
">
18.9.
20.9.
+ Přidat foto

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v pražské Troji

Kdy 18. září 2020 - 20. září 2020 Sportovní akce
Nejdřív se zdálo, že o plánované hlavní vrcholy sezony vodní slalomáři letos přijdou. Ale po úspěšném jednání se zrušené mistrovství Evropy v Londýně přesune na trojskou slalomovou dráhu, a to v původně plánovaném termínu Světového poháru, 18. až 20. září 2020. Nastane tak výměna za Světový pohár.
Pražská Troja bude již v září opět po dvou letech hostit mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Letošní šampionát byl původně plánován v květnovém termínu na olympijské trati Lee Valley v Londýně. Kvůli pandemii koronaviru se ME zrušilo a Evropská kanoistická asociace (ECA) hledala možnost, jak by se šampionát mohl uskutečnit v pozdějším termínu, jestli vůbec.

Pro české závodníky to bude skvělá příležitost opět zabojovat o evropské medaile. Z loňského šampionátu obhajují evropské tituly kajakáři Amálie Hilgertová a čerstvý tatínek Vít Přindiš.

Pražská Troja tak bude podruhé v historii (v ČR potřetí) hostit kontinentální šampionát. ICF Světový pohár ve vodním slalomu se ale na umělou slalomovou dráhu v Troji opět vrátí, a to již začátkem června 2021, tedy ještě před novým termínem olympijských her v Tokiu. ME v Praze – Troji bude také jedním z nominačních závodů olympijské kvalifikace vodních slalomářů.

Kanál v Praze Troji je situován na pravé straně řeky Vltavy říčního km 45.70 v Praze Tróji. Byl postaven na začátku devadesátých let a skládá se z měnitelných překážkových pneumatik vyplněných betonem, z betonových panelů a dřevěných trámů. Kanál je velmi využívaným místem a pořádá se tam množství závodů na světové úrovni, trénují zde studenti UK, rodeáři či se zde provádějí výcviky raftingu nebo záchrany na divoké vodě.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 7. 2020