!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy
Letní sporty

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!
Slalomový kanál najdete u Trojského zámku a pražské ZOO na pravé straně řeky Vltavy. Skládá se z překážkových pneumatik vyplněných betonem, z betonových panelů a dřevěných trámů. Celková trať měří 410 m a její obtížnost se klasifikuje jako WW III-IV. Průměrný vody činí 16 m3/s.

Slalomová dráha vznikla v 80. letech minulého století z bývalé vorové propusti. První národní závod proběhl v areálu v roce 1981 a první mezinárodní závod se konal v následujícím roce. Od té doby byla v areálu uspořádána celá řada významných sportovních událostí ve slalomu na divoké vodě, raftingu či freestylu. Dnešní areál poskytuje jak špičkový vodácký terén, tak i odpovídající zázemí v podobě šaten, ubytování, restaurace či tělocvičny. Vzhledem k výhodné poloze slalomové dráhy na dolním toku řeky Vltavy, je zaručen celoroční provoz bez omezení.

Mimo závodů se tu pro veřejnost pořádají vodácké kurzy a výcvik raftingu nebo záchrany na divoké vodě. Kanál je veřejnosti přístupný, je však třeba respektovat sportovce, kteří zde cvičí, rozpis tréninků je uveden na webové stránce klubu. Před tím než se vydáte na vodu, zastavte se v Loděnici UK-FTVS u spravce zaplatit poplatek za trénink. (loď/den 150 Kč, loď/půlden 80 Kč, raft/půlden 100 Kč).
 

Park vodních sportů Praha – nový kanál do roku 2022

Nový kanál pro kajakáře i rafty,  bude stát vedle toho současného. Jeho hlavním přínosem bude to, že jeho parametry umožní pořádání nejvyšších vodáckých soutěží. Dráha bude mít větší sklon a tím i divočejší vodu. Nová dráha pro vodní slalom bude na délku měřit zhruba 270 metrů, její konstantní šířka má být 12 metrů a převýšení bude třímetrové. Areál by měl mít kapacitu 1 500 diváků.

Nebude chybět ani vybavenost a vodáci z řad profesionálů i amatérů budou moci trénovat na obou kanálech najednou, takže se zvýší i kapacita tohoto tréninkového místa. Realizace projektu s názvem Park vodních sportů Praha by měla začít v průběhu příštího roku.
Zobrazit více

Provozovatel

Centrum vodních sportů Praha – Troja

Vodácká 789/8
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 283 850 477
Email:
wwc@seznam.cz
WWW:
www.vodackyareal.cz
GPS:
50,113275 14,429597
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Poznámka:raft 2 osoby, kajak: 100 Kč/den; půlden: 80 Kč. Roční permanentka: 300 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí