Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy
Letní sporty

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!
Slalomový kanál najdete u Trojského zámku a pražské ZOO na pravé straně řeky Vltavy. Skládá se z překážkových pneumatik vyplněných betonem, z betonových panelů a dřevěných trámů. Celková trať měří 410 m a její obtížnost se klasifikuje jako WW III-IV. Průměrný vody činí 16 m3/s.

Slalomová dráha vznikla v 80. letech minulého století z bývalé vorové propusti. První národní závod proběhl v areálu v roce 1981 a první mezinárodní závod se konal v následujícím roce. Od té doby byla v areálu uspořádána celá řada významných sportovních událostí ve slalomu na divoké vodě, raftingu či freestylu. Dnešní areál poskytuje jak špičkový vodácký terén, tak i odpovídající zázemí v podobě šaten, ubytování, restaurace či tělocvičny. Vzhledem k výhodné poloze slalomové dráhy na dolním toku řeky Vltavy, je zaručen celoroční provoz bez omezení.

Mimo závodů se tu pro veřejnost pořádají vodácké kurzy a výcvik raftingu nebo záchrany na divoké vodě. Kanál je veřejnosti přístupný, je však třeba respektovat sportovce, kteří zde cvičí, rozpis tréninků je uveden na webové stránce klubu. Před tím než se vydáte na vodu, zastavte se v Loděnici UK-FTVS u spravce zaplatit poplatek za trénink. (loď/den 150 Kč, loď/půlden 80 Kč, raft/půlden 100 Kč).
 

Park vodních sportů Praha – nový slalomový kanál

Nový kanál pro kajakáře i rafty,  bude stát vedle toho současného. Jeho hlavním přínosem bude to, že jeho parametry umožní pořádání nejvyšších vodáckých soutěží. Dráha bude mít větší sklon a tím i divočejší vodu. Nová dráha pro vodní slalom bude na délku měřit zhruba 270 metrů, její konstantní šířka má být 12 metrů a převýšení bude třímetrové. Areál by měl mít kapacitu 1 500 diváků.

Nebude chybět ani vybavenost a vodáci z řad profesionálů i amatérů budou moci trénovat na obou kanálech najednou, takže se zvýší i kapacita tohoto tréninkového místa. Realizace projektu s názvem Park vodních sportů Praha by měla v průběhu roku 2022.

Provozovatel

Centrum vodních sportů Praha – Troja

Vodácká 789/8
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 283 850 477
Email:
wwc@seznam.cz
WWW:
www.vodackyareal.cz
GPS:
50,113275 14,429597
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Poznámka:raft 2 osoby, kajak: 100 Kč/den; půlden: 80 Kč. Roční permanentka: 300 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Metronome Prague 2023 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční šestý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague tedy proběhne, a věříme, že s plnou parádou, 22. – 24. června.
Praha 7, Praha

Czech Space Week

Akce potrvá od 28. listopadu do 2. prosince 2022 a nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru. Festival oslaví úspěchy českých firem podnikajících v kosmickém průmyslu a představí novinky, které hýbou kosmickým odvětvím v České republice
Praha 7, Praha

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze

Přijďte si zabruslit s celou rodinou do kryté sportovní haly na Výstavišti. Otevřeno máme každý víkend od listopadu do března.
Praha 7, Praha

Vánoční dílna pro děti

Potřebujete v předvánočním shonu trochu času pro sebe? Přiveďte k nám na Střídačku své ratolesti, zabavíme je kreativním tvořením a vy si zatím můžete oběhnout vánoční nákupy nebo si prostě jen udělat chvilku volna.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Sportcentrum Troja – beach volejbal u vody, půjčovna lodí i bruslí

Sportujte a relaxujte v Troji – přijďte si s přáteli zahrát beach volejbal přímo na břehu Vltavy v přírodním prostředí Troji. Sportcentrum Troja dále nabízí půjčení in-line bruslí a širokou škálu kajaků, kanoí i raftů.
Praha 7, Praha

Trojský most v Praze – elegantní architektonický unikát

Jedním z nejplošších oblouků mezi ve světě realizovanými mosty vyniká nový Trojský most nad Vltavou, který i díky tomu dostojí pověsti technického unikátu, a to nejen v českém, ale i v evropském měřítku. Svým rozpětím se most řadí mezi největší mosty v ČR.
Praha 7, Praha

Lezecká stěna Holešovice – lezení na umělé stěně v Praze Holešovicích

Láká vás lezení? Chcete začít? Chcete zažít něco nového? Navštivte Lezecké centrum Holešovice – profesionál mezi horolezeckými školami. Stěna v Holešovicích se dostala na pevné místo v kalendáři mnohých pražských i okolních lezců. Je totiž jako jediná opravdu jen lezecká.
Praha 7, Praha

Plavecký bazén na Výstavišti

Pokud hledáte bazén na Praze 7, zastavte se na Výstavišti, kde pohodlně zaparkujete, nebo dojdete pěšky ze zastávky Výstaviště. Plavání může představovat příjemné nabuzení v ranních hodinách, stejně jako relax ve večerních časech. A nově se můžete prohřát ve finské nebo biosauně!
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

River Camping Prague v Troji

River Camping se nachází na břehu Vltavy, v zeleném pásu, který se táhne podél řeky. Jeho poloha poskytuje velmi dobré spojení s centrem Prahy. Botanická zahrada a Zoo jsou vzdálené jen 1 km. V blízkosti kempu je několik stezek pro jízdu na kolech a kolečkových bruslích.
Praha 7, Praha

Griloviště na Výstavišti

Vůně grilovaných dobrůtek, přátelský pokec s přáteli a nádherná zeleň všude okolo. Nezní to báječně? Tohle všechno (a dokonce i mnohem víc) si můžete dopřát na jednom z nejnovějších piknikových míst v Praze, na holešovickém Výstavišti.
Praha 7, Praha

Camp Sokol Troja

Kemp Sokol Troja poblíž Zoo Praha je v provozu již od šedesátých let minulého století. Jedná se tedy o kemp s dlouhou historií, kvalitním zázemím a službami.
Praha 7, Praha

Hotel Expo v Praze

Hotel Exo se nachází přímo v sousedství pražského Výstaviště a Tipsport Arény.
Praha 7, Praha