Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum romské kultury v Brně
Kultura

Muzeum romské kultury v Brně

Muzeum romské kultury se nachází v brněnské čtvrti Zábrdovice. Muzeum nabízí stálou expozici Příběh Romů, která prezentuje dějiny a kulturu Romů od Indie po současnost. Konají se zde výstavy, přednášky, besedy, filmové projekce, koncerty, módní přehlídky, programy pro děti a kurzy romštiny.
Stálá expozice Muzea romské kultury v Brně nazvaná Příběh Romů prezentuje romské dějiny a kulturu od svých počátků po současnost a svým tématem i rozměrem je světovým unikátem. Stálá výstava odkrývá nejen romskou historii na pozadí obecných dějin, ale také fakta týkající se vývoje a zákonitostí romské komunity. Stálá expozice je umístěna v prvním patře muzea na ploše o rozloze 351 m2.

Vedle stálé expozice nabízí muzeum veřejnosti vždy 1-2 krátkodobé výstavy a řadu dalších veřejných akcí – každoroční Muzejní noc, přednášky a besedy, filmové čtvrtky, módní přehlídky, hudební a pamětnické večery, aj.

V suterénu muzea sídlí kavárna s venkovním posezením a v muzejním obchodě lze nalézt širokou nabídku upomínkových předmětů a knih.

Muzeum romské kultury
Instituce byla oceněna v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis:
2018: Cena Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku – za publikaci „Amendar Pohled do světa romských osobností“
 

Ubytování a restaurace v okolí

EFI Palace Hotel

EFI Palace Hotel

Brno, Jihomoravský kraj
Restaurace Stará tkalcovna

Restaurace Stará tkalcovna

Brno, Jihomoravský kraj
Chleba Brno

Chleba Brno

Brno, Jihomoravský kraj
Industra Coffee v Brně

Industra Coffee v Brně

Brno, Jihomoravský kraj